Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

Вакцинувалися не всі: у Києві викрили COVID-шахраїв

10 Січня 2022, Cветлана

Вакцинувалися не всі: у Києві викрили COVID-шахраїв

Служба безпеки України викрила в Києві групу зловмисників, які виготовляли та продавали фальшиві свідоцтва про вакцинацію від COVID-19. За попередніми даними, клієнтами ділків стали понад тисяча українців.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Встановлено, що схему організували двоє мешканців Києва. Вони залучили до протиправної діяльності медиків, що працюють у Дарницькому районі столиці, які вносили неправдиву інформацію в електронну систему eHealth, що потім дозволяло завантажити дані в “Дію”.

Імітацію “одного уколу вакцини” ділки оцінили у 3 тис. гривень. Оскільки перша і друга дози вакцини мають різні сертифікати, ділки змушували своїх клієнтів платити за них окремо.

“При чому імітували навіть часову періодизацію між уколами, встановлену Міністерством охорони здоров’я”, – зазначили в СБУ.

Затримали зловмисників “на гарячому” – після отримання ними чергового грошового переказу за фейкові свідоцтва про вакцинацію.

Під час обшуків вилучено: чорнові записи зі списком “клієнтів” фейкових свідоцтв, пам’ятки про вакцинацію та особові медичні картки на різних осіб, електронні пристрої із доказами протиправної діяльності, готівку у сумі понад 1,2 млн грн та 16 тис. доларів США.

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу