Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

Соціологи: українці мріють про здоров’я, подорожі та гідну старість

10 Січня 2022, Cветлана

Соціологи: українці мріють про здоров’я, подорожі та гідну старість

Аналітики компанії Gradus Research з’ясували, про що сьогодні мріють українці, та виділили 10 найголовніших бажань. І що цікаво: матеріальні та нематеріальні мрії розділилися порівну.

Шестеро з десяти українців у списку основних мрій на перше місце поставили міцне здоров’я – своє та своїх близьких.

Ось уже майже два роки світ живе у постійному стресі, який день у день підкріплюється коронавірусною статистикою та новинами-страхачками. Як ми писали раніше, три з п’яти причин суб’єктивного стресу українців пов’язані зі здоров’ям: 40% – побоюються за здоров’я близьких, 37% – хвилюються через пандемію та пов’язані з нею обмеження, 36% – непокоїть стан власного здоров’я.

Друге місце у списку бажань також виявилося нематеріальним. «Щоб не було війни» – саме так одне з основних бажань сформулювали понад половину українців. І це зовсім не дивно, адже безпека є базовою потребою будь-якої людини.

Незважаючи на те що здоров’я та мирне життя витіснили матеріальний достаток з перших рядків, гроші все ж таки взяли почесну бронзу серед головних бажань українців.

Для громадян нашої країни питання доходів справді дуже болісне: незважаючи на постійне статистичне зростання, українські зарплати залишаються одними з найнижчих у Європі. А постійне збільшення мінімалки практично не позначається на зростанні реальних доходів.

Як показало недавнє опитування КМІС, українці не надто позитивно оцінюють своє фінансове становище. Кожному четвертому впритул вистачає грошей лише на найнеобхідніші речі, а 7,5% зізнаються, що їм не вистачає грошей навіть на їжу.

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу