Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

Суд заарештував усі акції заводу «Більшовик»

13 Січня 2022, Cветлана

Суд заарештував усі акції заводу «Більшовик»

Арешт було накладено 11 січня. Наразі Державне бюро розслідувань (ДБР) розслідує кримінальне провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації ” Більшовика “. Про це повідомили у прес-службі ДБР.

– Слідчі ДБР встановлюють всі обставини незаконного відчуження зазначеного заводу із державної власності за заниженою вартістю. Це завдало економічних збитків державним інтересам, – наголосили у відомстві.

За даними слідчих, звіт про оцінку майна, використаний для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це могло б негативно вплинути на достовірність такої оцінки.

У жовтні 2021-го року «Більшовик» продали під час аукціону «великої приватизації» 1,4 мільярда гривень. Придбала завод компанія Дженерал Коммерс.

АТ «ПКМЗ» («Більшовик») є першим об’єктом “великої приватизації”. Доступ до даних про підприємство отримали понад 15 потенційних учасників аукціону.

Відповідно до приватизаційних умов, новий власник має погасити заборгованості ПКМЗ перед трудовим колективом, держбюджетом та іншими кредиторами (борги становлять понад 500 млн грн.), виконати чинний колективний договір та не допустити звільнення працівників протягом певного терміну.

Крім цього, покупцю необхідно інвестувати в модернізацію підприємства не менше 57 млн грн протягом трьох років, зберегти частину наявного потенціалу виробництва на майданчику у Києві чи Жашкові, або інших виробничих потужностях в Україні.

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу