Temperature icon

+11, хмарно

Затори: 1

dollar

26,25

euro

30,25

btc

$1 441 770,68

Новини

Походження «платіжок-аномалій» – версія Київтеплоенерго

22 Січень 2021, Марія

Походження «платіжок-аномалій» – версія Київтеплоенерго

У Київтеплоенерго пояснили, чому деякі мешканці Києва в цьому місяці отримали надзвичайно високі платіжки за опалення. Зокрема у підприємстві підтвердили, що у місті є квартири, власникам яких за грудень нарахували оплату у розмірі від 10 до 17 тисяч гривень.

Як з’ясувалося, усі «аномальні» платіжки стосувалися мешканців новобудов, в яких частина квартир обладнана лічильниками на тепло, а частина – ні.

Для прикладу в компанії наводять будинок 31 на вулиці Ахматової, де 90% квартир оснащені лічильниками. Різниця між даними загальнобудинкового лічильника та сумарними даними усіх індивідуальних приладів нараховується квартирам без лічильників. Через це одна з таких квартир з опалювальною площею 98,6 кв.м отримала платіжку на суму 12 тис. грн. Оскільки ця колізія не врегульована законодавчо, єдиний вихід для власників таких квартир – послідувати прикладу сусідів і теж встановити собі лічильник.

Серед ще однієї можливої причини виникнення такої проблеми називають систематичне не надавання даних індивідуального лічильника. У такому разі вартість розраховується з середньомісячних даних за останній рік, які можуть відрізнятися від фактичних показань.

Читайте також:

Як працюватимуть на вихідні банки та пошта