Temperature icon

+7, хмарно

Затори: 2

dollar

26,62

euro

31,27

btc

$1 150 719,60

Новини

Дослідження kiev24. Як оновиться столиця зовсім скоро

24 Січень 2021, Марія

Дослідження kiev24. Як оновиться столиця зовсім скоро

kiev24 стежить за планами реконструкцій і будівництва у Києві. Ми зібрали всі ідеї та плани міської влади щодо оновлення міста в одному матеріалі.

МЕТРО

Генеральний план столиці передбачає подовження гілок метрополітену. Так на сторінці організації  у Facebook з’явилося повідомлення про те, що Оболонсько−Теремківську гілку планують подовжити до вулиці Дмитра Луценко.

Крім того у плані передбачено будівницітво Подільсько−Вигурівської лінії метрополітену до Кільцевої дороги та вулиці Братиславської. Це дозволить мешканцям Південної Борщагівки легше діставатися станцій метро. Розробники зазначили, що для нормального функціонування нових станцій також необхідне будівництво кількох депо, що в перспективі може тривати протягом семи років.

Повідомляється, що станції Биковня, Старобориспільська та Лісництво виключили з редакції проєкта Генплану, бо за розрахунками вони не матимуть достатнього пасажиропотоку.

ПЛОЩІ

До кінця березня 2022 року в Києві планується масштабна реконструкція площі Перемоги. На розробку проєкту виділено майже 6 млн гривень (точніше − 5 млн 991 тис. 441 гривня).

Такі дані оприлюднив сайт системи публічних закупівель ProZorro.

Трохи дорожче коштуватиме проєктно−кошторисна документація дорожньо−транспортної інфраструктури по вулиці Васильківській. На розробку проєкту Амурської площі піде 5 млн 995 тисяч 570 гривень.

Якщо план реконструкції реалізують у повному обсязі, то площі облаштують безперервними тротуарами, вони будуть вимощені тактильною плиткою для зручного пересування людей з інвалідністю, на переходах буде встановлене LED-освітлення.

Велодоріжки, велопарковки, світлофори та підніжки на переходах – площі облаштують для зручності велосипедистів.

Для громадського транспорту у проєкті передбачені ширші смуги на зупинках із міцним покриттям і встановлення кассельських бордюрів, які дозволяють автобусам наближатися до зупинок без щілини.

Нагадаємо, що у 2021 році триватиме також масштабна реконструкція Контрактової площі та вулиці Сагайдачного.

ОКОЛИЦІ СТОЛИЦІ

Мешканці спальних районів Києва давно потребують вдосконалення інфраструктури біля своїх будинків. Відтак у Генплані столиці є рішення питання розвитку околиці. Планом передбачене зведення нових розважальних і спортивних комплексів, щоб кияни смогли відпочивати неподалік від власної оселі.

Також важливим пунктом у Генплані є будівництво нових медичних закладів, лікарень, реабілітаційних центрів у спальних районах, адже наразі мешканцям околиці доводиться долати значні відстані, перш ніж вони зможуть потрапити на прийом до свого лікаря.

Заплановані проєктом і нові школи мистецтв, оздоровчі комплекси з парковими зонами та навіть льодові арени.

«Розробники проєкту Генерального плану Києва поставили собі за мету розв’язувати основні проблеми мешканців віддалених від центру спальних районів столиці й поліпшити умови їх медичного обслуговування, дозвілля, культурного відпочинку та здорового способу життя, а також зменшити кількість транспортних поїздок до центру міста, в тому числі й створивши нові робочі місця поряд із домом», — повідомляє КО «Інститут Генерального плану міста Києва».

Організація опублікувала у Facebook перелік запланованих об’єктів, для яких вже виділені земельні ділянки.

У Дарницькому районі:

 • багатофункціональний спортивно-оздоровчий комплекс із зоною відпочинку та парковою зоною в районі озера Вирлиця,
 • дитяча лікарня та дитяча поліклініка по вул. Здолбунівській,
 • лікарня та станція швидкої допомоги по вул. Канальній,
 • дитяча школа мистецтв у 2-му мікрорайоні житлового масиву Позняки (вул. Дніпрова).

У Деснянському районі:

 • багатофункціональний комплекс із льодовою ареною на перетині вулиць Милославської та Закревського.


У Дніпровському районі:

 • медичний заклад на бульв. Ігоря Шамо, 15-а.


В Оболонському районі:

 • громадський (рекреаційний) комплекс із центром дозвілля для дітей та молоді по вул. Миколи Юнкерова, 71.


У Голосіївському районі:

 • станція швидкої допомоги з амбулаторно-діагностичним центром на вул. Чабанівській у Голосіївському районі.


У Святошинському районі:

 • реабілітаційний центр на території Дитячого спеціалізованого санаторію “Лісова поляна” на 19 км Житомирського шосе,
 • спортивний комплекс по вул. Наумова.


У Подільському районі:

 • дитяча музична школа на просп. Свободи, 5−б,
 • реабілітаційний центр на території Дитячого спеціалізованого санаторію “Ластівка” по вул. Дачно-Білицька, 28.

ЦЕНТР ЗАХИСТУ ТВАРИН

Київська міська рада затвердила програму на 2020−2022 рік, що здійснює контроль за утриманням домашніх улюбленців і регулює чисельність безпритульних тварин. Крім того, у програмі передбачене будівництво в Києві надсучасного Центру захисту тварин. Роботи вже розпочато.

У планах – будівництво універсального закладу. У Центрі буде не тільки притулок для котів і собак, що опинилися на вулиці, а й спеціалізована ветеринарна клініка із сучасним обладнанням.

Така програма направлена на покращення епідеміологічного стану столиці. Влада ставить перед собою мету − виконати важливі завдання, пов’язані з гуманним поводженням із тваринами Києва.

Фото: Центр захисту тварин

«Загалом ми зможемо допомогти нашим притулкам, в яких перебувають більше 5 тисяч тварин. Кошти на потреби притулків, забезпечення кормами та необхідними медикаментами будуть виділені вже цього року», – зазначив директор Департаменту міського благоустрою КМДА Олексій Кулеба.

Фото: Центр захисту тварин

Фото: Центр захисту тварин

Програма передбачає продовження стерилізації безпритульних котів та собак. Більше того, влада забезпечить підтримку опікунства над безпритульними тваринами і працюватиме над створенням публічного простору для власників тварин. Тобто у столиці має вдосконалюватися інфраструктура для вигулу та тренувань домашніх улюбленців − це передбачає зокрема встановлення комплексів для прибирання за твариною «Собача вбиральня».

Ще один важливий пункт у програмі − будівництво першого муніципального кладовища для домашніх тварин.

Загалом такий вклад у друзів наших менших коштуватиме місту 185,7 млн грн, із яких 183,7 млн грн –  кошти бюджету столиці.

Підготувала Марія Чайка

Читайте також:

Під Києвом загинув 16-річний рибалка