Temperature icon

+11 Опади

Затори: 1

dollar

26,66 грн

euro

31,37 грн

btc

$1 270 446,73 грн

Новини

Київ лідирує за кількістю скарг щодо порушень мовного закону

25 Січень 2021, Виктория Квитка

Київ лідирує за кількістю скарг щодо порушень мовного закону

Більшість скарг стосуються відсутності української версії інтернет-сайтів.

Найбільше скарг на порушення норм мовного закону надійшло до Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови з Києва та Київської області. Про це повідомляє Facebook-сторінка організації.

Там зазначають, що з 16 січня, коли набула чинності стаття 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», до Секретаріату надійшло усього 195 скарг і звернень. 

Більшість скарг стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-видань та інтернет-магазинів (117), про порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 34 громадянина, щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою — 25, порушення мовного законодавства в галузі освіти — 4.

На телефонну лінію Секретаріату за консультаціями звернулося близько 50 громадян. В Секретаріаті вважають, що загалом це невелика кількість скарг. Пояснюють це, зокрема, успішною інформаційною кампанією перед введенням у дію статті 30 мовного закону.

«Найбільше – це свідчення законослухняності більшості представників сфери обслуговування, які, незважаючи на карантинні обмеження, продовжують створювати кращі умови для громадян України», – зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Читайте також:

На місці Деміївського ринку збудують новий ТРЦ