Главная Життя Київ лідирує за кількістю скарг щодо порушень мовного закону

Київ лідирує за кількістю скарг щодо порушень мовного закону

by Алина

Більшість скарг стосуються відсутності української версії інтернет-сайтів.

Найбільше скарг на порушення норм мовного закону надійшло до Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови з Києва та Київської області. Про це повідомляє Facebook-сторінка організації.

Там зазначають, що з 16 січня, коли набула чинності стаття 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», до Секретаріату надійшло усього 195 скарг і звернень. 

Більшість скарг стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-видань та інтернет-магазинів (117), про порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 34 громадянина, щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою — 25, порушення мовного законодавства в галузі освіти — 4.

На телефонну лінію Секретаріату за консультаціями звернулося близько 50 громадян. В Секретаріаті вважають, що загалом це невелика кількість скарг. Пояснюють це, зокрема, успішною інформаційною кампанією перед введенням у дію статті 30 мовного закону.

«Найбільше – це свідчення законослухняності більшості представників сфери обслуговування, які, незважаючи на карантинні обмеження, продовжують створювати кращі умови для громадян України», – зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

related posts

Leave a Comment