Temperature icon

+11, хмарно

Затори: 1

dollar

26,25

euro

30,25

btc

$1 441 770,68

Новини

Дмитро Білоцерковець: Київ контролює ситуацію з COVID-19

28 Січень 2021, Марія

Дмитро Білоцерковець: Київ контролює ситуацію з COVID-19

25 січня Україна вийшла з другого локдауну, проте питання карантинних обмежень буде актуальним ще тривалий час. kiev24 розпитав співголову фракції “УДАР Віталія Кличка” в Київраді та радника міського голови Дмитра Білоцерковця про плани столичної влади щодо вакцинації населення та проблеми, з якими зіштовхнулось місто під час пандемії COVID-19.

Чи є вже якісь домовленості щодо постачання до столиці вакцини від коронавірусу?

У нас є єдиний хедлайнер, який може коментувати цю ситуацію. Це − Віталій Володимирович Кличко. На сьогодні будь-яка додаткова інформація, яку потрібно донести до загалу, буде озвучуватись насамперед ним. Віталій Володимирович використовує свій міжнародний досвід і можливості, щоб кияни змогли якомога швидше отримати вакцину, аби нарешті вирішити проблему пандемії і дати можливість цю вакцину використовувати для вразливих верств населення. Насамперед для медичного персоналу, який знаходиться на передовій і фактично воює за здоров’я кожного киянина.

Для кого вакцина буде безкоштовною і скільки доведеться заплатити киянам за платну вакцинацію?

На сьогоднішній день місто планує виділити гроші для того, щоб закупити вакцину і розпочати всі необхідні процедури. Про це Віталій Володимирович заявив на брифінгу. Наразі у нас тривають необхідні бюрократичні процедури для вирішення цього питання. Тож ми чекаємо позитивного результату цих перемовин, і надалі вже буде зрозуміло, яким чином бюрократично ми будемо діяти.

Зараз не йде мова про те, чи буде вакцина платною, питання у тому, хто зможе її отримати. Місто планує за власний кошт закупити вакцину. Щодо дати отримання − я не можу поки це коментувати, в мене немає для цього повноважень.

Наскільки завантажені лікарні столиці наразі?

У понеділок (25.01.2021) у нас була нарада, під час якої відповідальні за медичну сферу відповіли, що наразі завантаження лікарень оцінюється у 28%. Ми бачимо, що пік проблеми минув. На піку в нас було більше 80% завантаженості. Зараз активно розглядається питання стосовно того, щоб всі ліжкомісця були забезпечені киснем, і місто працює у цьому напрямку. Ми покращуємо забезпечення киснем ліжкоміст. Розуміємо, що наразі в нас ситуація стабілізувалася, і місто повністю її контролює.

Для людей з іншого міста є великою проблемою потрапити на прийом до київського терапевта у разі захворювання. Їм доводиться звертатися у платні лабораторії та клініки, тижнями чекати черги по запису до лікарів. Чи є якісь рішення для тих, хто не має київської реєстрації?

Для людей, що не зареєстровані в Києві, але мешкають у столиці, не виключена можливість звернутися до київських медзакладів. Звичайно, що в столиці медична система насамперед працює на киян, мешканців міста. Це в будь−якому місті так працює, це нормальне явище. Ті, хто тимчасово мешкає у Києві, завжди можуть отримати першочергову допомогу. Тут немає різниці, киянин ти чи ні.

Питання щодо госпіталізації не стоїть, госпіталізують навіть із інших міст. Лише питання в тому, хто перебуває у найгіршому стані. Тобто, незалежно від того, в якому місті зареєстрований хворий, він буде госпіталізований.

Питання щодо контролю за хворими на COVID. Є випадки, коли людина відчула, що занедужала, і не звертаючись до сімейного лікаря, робить тест у платній приватній лабораторії. Після отримання позитивного результату жодних попереджень чи вимог до ізоляції хворий не отримує. Чи має місцева влада повноваження щодо відстеження та контролю подібних ситуацій?

Всі установи мають надавати в централізовану систему дані про того, хто захворів. І ця база ведеться. Мається на увазі, що в принципі не надається відповідних рекомендацій щодо ізоляції. Сьогодні з точки зору державної політики дійсно проблема в цьому є. Контроль за хворими, аби вони не переміщались, юридично є, можливість штрафувати є, але практично контролю майже немає. А коли він був, то ви ж пам’ятаєте, до яких це наслідків та резонансних випадків призвело (як з плавцем у Гідропарку).

У цьому питанні держава, на моє розуміння, апелює до відповідальності кожного, до свідомості громадян.

Це питання складне, але у міст, на жаль, немає додаткових важелів з точки зору контролю. Він здійснюється переважно силами Нацполіції або з боку відповідних державних органів.

Тобто, за сприяння свідомих громадян такі приватні установи можуть штрафувати?

Я думаю, що дійсно, потрібно скаржитись, аби державна влада реагувала на це. Як мінімум, профілактично. Тут система контролю залежить більше від державних установ, ніж від міських. Виходячи з пропозицій МОН, стратегічну позицію формує Кабінет міністрів.

Які є прогнози на зростання захворюваності у столиці? За яких умов може бути впроваджений третій локдаун?

Тут складно коментувати, проте зараз ми бачимо, що позитивна динаміка все ж таки є. З точки зору зменшення кількості випадків, з точки зору того, що в нас зменшується кількість хворих. Сподіваємось, що локдаун дав свій результат, бо ми розуміємо, що будь-який локдаун − це не тільки питання медичної безпеки. Це і питання економічної безпеки, тому що сьогодні у всьому світі, не лише в Україні, не лише в Києві, питання обмежень стосовно економічного розвитку викликає дуже сильний негатив у людей. Бо люди менше отримують зарплати, в них менші можливості реалізувати себе.

Кажучи про економічну ситуацію, чи планує влада підтримувати бізнес?

Сьогодні держава і місто мають підтримати бізнес. У Києві було прийнято ряд рішень для цього –  для рестораторів у 2020 році сплата за літні майданчики була встановлена на рівні 1 грн, бізнесам, що орендують комунальну власність, також була надана знижка, відстрочка платежів чи їх зменшення на час пандемії та карантинних обмежень. Місто розуміє, що необхідно підтримати бізнес, і ми вдячні, що бізнес продовжує працювати попри такі важкі часи.

Чи є певні прогнози та очікування, коли в Україні скінчиться адаптивний карантин?

Я не є великим фахівцем з точки зору медичних прогнозів. Вважаю, що на це питання мають відповідати фахівці. Наша задача – об’єктивно сприймати цю інформацію, прислухатися до експертів, дотримуватися рекомендацій МОЗ. Це дозволить нам якомога скоріше вийти з карантину.

Спілкувалася Марія Чайка

Читайте також:

Як працюватимуть на вихідні банки та пошта