Temperature icon

+7, хмарно

Затори: 2

dollar

26,62

euro

31,27

btc

$1 150 719,60

Новини

За габаритні балкони в столиці тепер штрафуватимуть

29 Січень 2021, Виктория Квитка

За габаритні балкони в столиці тепер штрафуватимуть

За утеплені. хаотичні балкони та зовнішні кондиціонери киян тепер штрафуватимуть. Про це повідомляє Big Kyiv. з посиланням на канал “Київ”.

В планах міста – жорсткіше штрафувати за утеплені і розцяцьковані балкони і охолоджувавчі від кондиціонерів, які псують конденсатом фасади. Раніше дозвіл на будь-яку прибудову потрібно було узгоджувати з профільними службами і часто вони йшли на поступки. Проте у Департаменті благоустрою розробили нові правила. Після того, коли їх затвердять на сесії Київради – стане складніше видозмінювати зовнішній вигляд будівлі. Адже він має відповідати фасадному паспорту споруди. Тому чіпляти кондиціонери, витяжки чи спотворювати балкони як заманеться – не вийде.

За словами директора дослідницького центру «Інститут міста» Олександра Сергієнка, наразі є відповідне законодавство, але воно не спрацьовує. Для того, щоб оштрафувати людину треба мати юридичний документ особи і потрапити до неї в квартиру, куди, ймовірно, не пустять.

«Потрібно починати з верхівки влади і змінювати законодавство в такий спосіб, щоб можна було без паспорта володаря накладати штраф на номінального власника квартири», – розповів експерт.

Проте фахівець додав, що на цьому проблема не вирішиться, оскільки окрім балконів люди встановлюють кондиціонери через спеку в квартирах.

«Заборонити встановлювати охолоджувачі – не рішення. Спершу необхідна робота архітекторів, аби на фасаді знайти відповідні місця для кондиціонерів», – додає Олександр.

За словами директора, аби штрафування за несанкціоновану надбудову почало діяти — необхідна база даних з реєстрами власника житла.

Читайте також:

Післязавтра Україна переходить в “жовту зону”. А що Київ? (ВІДЕО)