Temperature icon

+30, мінлива хмарність

Затори: 2

dollar

26,80

euro

31,56

btc

$40 102, 10

Новини

Врятувати Гостиний двір – Київрада звернулася до прем’єр-міністра

01 Лютий 2021, Марія

Врятувати Гостиний двір – Київрада звернулася до прем’єр-міністра

У Гостиному дворі на Подолі можуть створити громадський простір, музей міста, в якому планують розмістити різні експозиції. Проте Міністерство культури «заморожує» будь-які ініціативи щодо відновлення об‘єкту.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив мер столиці Віталій Кличко.

За словами очільника Києва, Мінкульт навмисно блокує передачу Гостиного двору громаді та затягує час. Відтак міністр Ткаченко заблокував рішення про передачу об’єкту, аргументувавши це необхідністю підписати Меморандум. Потім погоджений документ Меморандуму десь загубився, а відтак з’ясувалося, що він і не був насправді потрібен.

Як зазначає співголова фракції “УДАР Віталія Кличко” в Київраді та радник голови міста Дмитро Білоцерковець, на сьогоднішній день об’єкт знаходиться у вкрай незадовільному стані. Фактично будівля руйнується.

«З 2017-2018 років ми б’ємося за те, щоб об’єкт передали на баланс Києва… ми зіштовхнулись лише з однією проблемою — відсутністю політичної волі рятувати об’єкт культурної спадщини», – розповів Білоцерковець на своїй сторінці у Facebook.

Також радник голови міста нагадав, що Гостиний двір досі перебуває під охороною і контролем невстановленої структури, хоча раніше він був повернутий під управління державою.

«Наразі чекаємо на позицію Кабінету міністрів, який найближчим часом має взяти на себе відповідальність та поставити крапку в цій несподіваній суперечці», – повідомив Білоцерковець.

Читайте також:

НАН: темпи зростання захворюваності на ковід залишаються високими