Temperature icon

+11 Опади

Затори: 1

dollar

26,66 грн

euro

31,37 грн

btc

$1 270 446,73 грн

Новини

Вакцинація за планом − як записатися на щеплення від COVID-19

03 Лютий 2021, Марія

Вакцинація за планом − як записатися на щеплення від COVID-19

В Україні від середини лютого має початися вакцинація від коронавірусу. Першою в країну завезуть вакцини виробництва Pfizer−BioNTech у кількості 117 тисяч доз. У першому та другому кварталах 2021 року в Україну мають поставити ще до 3 млн 700 тисяч доз компанії AstraZeneca.

Про це під час брифінгу повідомив заступник голови МОЗ Ігор Іващенко.

Здійснюватимуть ланцюг перевезення приватні логістичні компанії. Наразі розробляється механізм постачання вакцини з Європейського союзу.

До першого етапу вакцинації потрапили медичні працівники, мешканці будинків для людей похилого віку та військовослужбовці. Як зазначив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко − медики є пріоритетом держави. Також захисту потребують люди похилого віку, адже майже 70% захворілих і смертей від коронавірусу фіксують саме серед населення цієї групи.

Загалом цього року вакцинувати мають близько 14 млн 370 тисяч чоловік.

«У нас є затверджений Національний план, який визначає 5 етапів вакцинації. Усе це має бути відображене в Календарному плані на цей рік. Зокрема, хто, коли й де зможе безкоштовно отримати ефективну вакцину від коронавірусу», — підкреслив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

План вакцинації

  • Відтак, з лютого по квітень мобільні бригади вакцинуватимуть медиків стаціонарів COVID−19 і військових ООС.
  • З квітня по травень вакцину отримають співробітники первинної медичної допомоги.
  • Усіх інших надавачів медичної допомоги вакцинують у травні та червні.
  • З квітня по травень на стаціонарних пунктах зможуть отримати вакцину люди, старші за 80 років. Для людей похилого віку від 70−79 років, 65−69 років, 60−64 років вакцинація здійснюватиметься у червні−липні, серпні−вересні та жовтні−листопаді відповідно.
  • Також мобільні бригади вакцинуватимуть співробітників структури держбезпеки у липні та серпні, а працівників сфери освіти у вересні та жовтні.

Як записатися на вакцинацію

За словами Ляшко, записатися на вакцинацію в Україні можна буде декількома способами:

  1. Через сімейного лікаря. Терапевт має детально проінформувати людину про процедуру.
  2. За допомогою сайту, який наразі розробляється. На сайті буде міститися уся інформація про вакцинацію.
  3. Після дзвінку із запрошенням на вакцинацію від Центру первинної медико−санітарної допомоги.

Державою наразі розробляється комунікаційна кампанія, в рамках якої населенню детально повідомлятимуть про те, які групи можуть вакцинуватися у цей час, коли і де можна буде зробити щеплення тощо.

Крім того, українці, що не мають підписаної декларації з сімейним лікарем, також мають можливість отримати вакцину. Після звернення їх скоординують за місцем проживання.

Попередньо, запис на вакцинацію відкриється 10 лютого.

Щодо вартості та примусовості вакцинації

На онлайн−брифінгу 2 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов акцентував увагу на тому, що щеплення проти коронавірусу в Україні здійснюватимуться добровільно і будуть безкоштовними. Він зазначив, що вакцинація є одним інструментом із цілого ряду в стратегії Міністерства охорони здоров’я по боротьбі з COVID-19.

 Також Степанов закликав українців продовжувати дотримуватися протиепідемічних заходів, аби захворюваність і надалі йшла на спад.

За статистикою кількість нових випадків коронавірусу в країні зменшилась майже втричі порівняно з груднем.

Читайте також:

На місці Деміївського ринку збудують новий ТРЦ