Temperature icon

+10, невеликий дощ

Затори: 3

dollar

26,70

euro

31,46

btc

$32 013,20

Новини

Як зекономити на комуналці до 40%: пропозиція Віталія Кличка

04 Лютий 2021, Виктория Квитка

Як зекономити на комуналці до 40%: пропозиція Віталія Кличка

Енергоефективні заходи дозволяють мешканцям столичних багатоповерхівок економити на вартості комунальних послуг до 40%. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час відвідання будинку в Оболонському районі, де здійснили заходи з енергоефективності.

У багатоповерхівці на вулиці Йорданській, зокрема, встановили індивідуальний теплопункт, оновили мережі, замінили вікна і двері на сучасні, енергозберігаючі.

Фото КМДА

«Цьому житловому будинку 44 роки. В будинку встановили індивідуальний тепловий пункт з погодним регулюванням та можливістю дистанційного керування з мобільного телефону, замінили внутрішні мережі та зробили якісну теплоізоляцію, що дозволило уникнути тепловтрат. А також замінили вікна та двері у під’їздах на енергозберігаючі. На 2021 рік мешканці подали заявку на утеплення фасаду», – сказав Віталій Кличко.

Загальна вартість робіт у будинку склала 1,2 млн грн. З яких допомога міста становила – 850 тис. грн, тобто 70%. У результаті вартість комунальних послуг для мешканців знизилась майже на 40%.

«Так, за грудень власники двокімнатної квартири площею 60 кв. метрів сплатили менше 1 тисячі гривень. Тоді як мешканці такого ж будинку поруч, де енергоефективних робіт ще не здійснювали, сплатили за таку ж площу майже вдвічі більше.

“Здійснення енергоефективних заходів – це реальний та ефективний спосіб зменшити вартість комунальних послуг для мешканців. І це особливо важливо сьогодні – на тлі зростання вартості природного газу та електроенергії. До того ж, люди повертають вкладені кошти за 1-2 опалювальних сезони. Все залежить від погодних умов та від технічного стану будинку», – зауважив Віталій Кличко.

За словами мера, Київ першим розпочав впроваджувати програми співфінансування термомодернізації будинків та надавати реальну допомогу людям для зниження цін у платіжках.

На сьогодні у програмах енергоефективності вже взяли участь близько 600 столичних будинків.

Читайте також:

Нова система платних паркувань у Києві: як заплатити дешевше