Temperature icon

+14, хмарно

Затори: 2

dollar

26,55

euro

31,00

btc

$1 128 475,90

Новини

Комунальні лицарі: за що відповідають комунальні підприємства Києва

08 Лютий 2021, Марія

Комунальні лицарі: за що відповідають комунальні підприємства Києва

Яке підприємство відповідальне за тепло та світло у київських багатоповерхівках? Хто ті люди, що вночі наводять чистоту та порядок на вулицях столиці, поки кияни сплять? Звідки в кранах береться вода та хто вмикає ліхтарі, коли сонце ховається у хвилях Дніпра?

Безперечно, кожен мешканець Києва має знати відповідальні організації та мати в телефонній книзі номери, за якими може звернутися у разі яких−небудь негараздів вдома чи надворі. І якщо балансоутримувача свого будинку не знає лише турист, що приїхав на кілька днів, то про інші комунальні підприємства столиці може не знати навіть корінний киянин.

Тож kiev24.com вирішили розповісти про основні організації столиці: про що вони та за що відповідають. Публікуємо першу частину циклу матеріалів про комунальні підприємства Києва.

А почнемо з тих, чию роботу видно кожному, хто живе, працює чи просто буває в столиці.

Комунальне підприємство “Київблагоустрій

Організація відповідальна за дотримання громадянами правил благоустрою міста. “Київблагоустрій“ контролює діяльність тимчасових споруд (ТС), малих архітектурних форм (МАФів), засобів пересувної торгівлі та об’єктів сезонної торгівлі.

За дорученням від Департаменту міського благоустрою може демонтувати, перевозити, зберігати безхазяйне майно та самовільно розміщені об’єкти, що порушують правила благоустрою.

КП також готує пакети документів для виконання будь−яких земляних і монтажних робіт, благоустрою територій та окремих ділянок, прокладки, ремонту інженерних мереж, ремонту будівель і споруд.

“Київблагоустрій“ визначає якість матеріалів, виготовлених сумішей та виробів, зокрема покриттів для дорожніх робіт.

Комунальне об’єднання “Київзеленбуд

Основними завданнями “Київзеленбуду“ є нагляд та утримання зелених насаджень, закріплених за підприємствами, вирощування та реалізація садивного матеріалу (декоративних дерев та кущів, квіткової та овочевої продукції, насіння газонних трав).

Об’єднання розробляє проекти озеленення, будує і реконструює парки та сквери, створює нові зелені насадження в місті шляхом улаштування газонів, посадки дерев та кущів, квітникових композицій. Надає також послуги благоустрою зелених зон для замовників, веде лісове господарство та організує виставки квітів.

Комунальне підприємство Київміськсвітло

Працівники “Київміськсвітла“ займаються розвитком освітлення столиці, відповідають за роботу вуличних ліхтарів та навіть за підсвічування історичних пам’яток і будівель.

Як повідомляється на сайті КП, у місті обслуговується близько 180 тисяч світильників, прожекторів, елементів ілюмінації різних потужностей і призначення та більше 4 220 кілометрів мереж.

Спеціалісти “Київміськсвітла“ постійно удосконалюють системи контролю мереж і впроваджують новітні технології для розвитку зовнішнього та архітектурно-декоративного освітлення столиці.

Комунальне підприємство “Київреклама

Перш ніж розмістити на Хрещатику білборд із рекламою, необхідно звернутися до КП “Київреклама”.

Саме це підприємство аналізує місце розміщення рекламних засобів згідно до вимог Управління з питань реклами. “Київреклама“ має право демонтувати білборд, якщо він був встановлений із порушеннями. Також КП забезпечує виготовлення друкованої продукції та розміщує соціальну рекламу за розпорядженням мера столиці.

“Київреклама“ розраховує плату за користування місцями розміщення рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності Києва та веде фінансовий контроль.

Комунальне підприємство “Спеціалізоване управління підземних протизсувних робіт

“Спеціалізоване управління підземних протизсувних робіт“ слідкує за тим, аби у Києві не відбувалося зсувів землі, а споруди та будівлі столиці зводилися з додержанням будівельного режиму. Аби столиця “не провалилася під землю“, КП здійснює будівництво, утримання та капітальний ремонт протизсувних споруд, влаштовує основи та фундаменти, веде спеціальні роботи у ґрунтах.

Крім виконання земельних робіт підприємство також погоджує відведення земельних ділянок і видає технічні умови на забудову у зсувних зонах.

Комунальне підприємство “Київкомунсервіс

Підприємство “Київкомунсервіс“ відповідає за своєчасне вивезення побутових відходів до місця утилізації. КП контролює діяльність перевізників, координує їх щодо поводження з відходами та впроваджує сортування сміття в Києві.

У столиці за сприянням КП “Київкомунсервіс“ та ТОВ “Київміськвторресурси“ часто проводиться збір вторсировини для подальшої переробки.

ТОВ ”Київміськвторресурси − основна компанія Києва, де заготовлюється і первинно переробляється весь спектр твердих промислових та побутових відходів як вторинної сировини. Це скляні, дерев’яні відходи, поліетиленова плівка і упаковка, ПЕТФ – пляшки, пластмаса, картонно-паперові відходи, гума та метал. Щорічно компанія переробляє близько 70 000 тонн відходів вторинної сировини екологічно безпечним способом. Підприємство обслуговує майже всі медичні установи столиці, вивозить відсортовані відходи.

Дізнатися, де знаходяться пункти прийому вторсировини в Києві, можна за посиланням.

Комунальне підприємство “Київжитлоспецексплуатація

Прочисткою, ремонтом і технічним обслуговуванням дренажних систем і внутрішньоквартальних зливостоків у житловому і нежитловому фонді займається КП “Київжитлоспецексплуатація“. Також підприємство відповідає за утримання, експлуатацію та ремонт внутрішньоквартальних колекторів, котрі знаходяться в його повному господарському віданні. Працівники “Київжитлоспецексплуатація“ здійснюють ремонтно-будівельні, монтажно-налагоджувальні та інші спеціалізовані роботи, надають побутові послуги на замовлення юридичних та фізичних осіб.

Міська диспетчерська цілодобово приймає заявки від населення щодо усунення аварій і неполадок у житловому фонді, а також координує роботи аварійно-диспетчерських служб по усуненню аварійних ситуацій. Виконує функції замовника по заміні та модернізації ліфтів, об’єднаних диспетчерських систем, іншого обладнання та інженерних систем.

КП контролює та координує розміщення телекомунікаційних мереж суб’єктами господарювання в житлових та нежитлових будівлях комунальної власності міста Києва. Укладає договори на розміщення станцій стільникового зв’язку зокрема.

На базі “Київжитлоспецексплуатації“ здійснюється підготовка і перекваліфікація робітників і спеціалістів у галузі ЖКГ.

У наступному матеріалі розповімо детальніше про водогосподарські підприємства столиці. Тобто ті, що дбають за те, щоб у наших кранах і трубах текла вода.

Підготувала Марія Чайка

Читайте також:

У неділю на Контрактовій площі відбудеться Kyiv Klezmer Festival 2021