Temperature icon

+11, хмарно

Затори: 1

dollar

26,25

euro

30,25

btc

$1 441 770,68

Новини

Завтра – перше засідання Київради: завдання та першочергові рішення

10 Лютий 2021, Марія

Завтра – перше засідання Київради: завдання та першочергові рішення

Вже завтра, 11 лютого, відбудеться Пленарне засідання II сесії Київської міської ради IX скликання. З проектом порядку денного наразі можна ознайомитися на сайті КМР.

У проекті міститься близько 300 питань, традиційно найбільший блок – земельні рішення. Питань стосовно земельних ділянок на засіданнях КМР завжди вдосталь. Це відведення, приватизація, оренда, передача та надання ділянок у постійне користування.

Звичайно ж, на порядку денному є і загальні питання, такі як затвердження структури та чисельності секретаріату Київради, регулювання тарифів на комунально-житлові послуги, створення інформаційно-просвітницьких центрів, придбання електроавтобусів, виплата матеріальної допомоги, надання пільг громадянам тощо.

Крім того, мер столиці Віталій Кличко під час одного з онлайн-брифінгів заявив, що на засіданні Київрада розгляне виділення 140 мільйонів гривень з бюджету міста на вакцинацію киян.

«На найближчому засіданні Київради – 11 лютого – ми плануємо внести зміни до міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2020-2022 роки. І виділити 140 млн грн на вакцинацію від COVID-19 у столиці. Керівникам столичних закладів охорони здоров’я доручено створити стаціонарні пункти щеплення та мобільні виїзні бригади. Зараз ми робимо все, щоб як найшвидше підписати контракт на закупівлю вакцини від коронавірусу», – зазначив очільник міста.

А kiev24.com вирішив піти далі та розпитати представників фракцій про їхні очікування від першого засідання.

терентьев

Михайло Терентьєв, голова комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин:

“В нас є декілька надзвичайно важливих рішень, це, насамперед, вирішення питання щодо забезпечення земельними ділянками або надання матеріальної допомоги замість ділянки сім’ям, постраждалим від АТО, сім’ям загиблих. Це блок питань щодо забезпечення соціальних прав і гарантій людей, які фактично зберегли нам умови, в яких ми мирно живемо в місті Київ. Ми маємо турбуватись про них.
По−друге, це соціальні питання: забезпечення умов, наприклад, тієї ж матеріальної допомоги, оплати праці, облаштування парків, скверів, лікарень, тощо. Надання в оренду, передача у власність ділянок, проведення і забезпечення умов для проведення аукціонів, залучення інвестиційних коштів.
І найголовніше зараз для нас – це зростання доходу громадян. Дохід може зрости шляхом поповнення нашої міської скарбниці, бюджету.
Також, безумовно, важливі рішення, що стосуються подолання кризи, викликаної коронавірусом.”

Дмитро Білоцерковець, співголова фракції “УДАР Віталія Кличка” в Київраді та радник міського голови:

“Виходячи з того, що Київська міська рада дуже довго не працювала, бо фактично всі обрані депутати міської ради були залучені до виборчого процесу – Київрада не збиралася в плановому режимі з липня. По кожному напрямку в нас вже є велика кількість необхідних питань, таких, наприклад, як надання статусу скверу, або збільшення природоохоронних зон, реакція на соціальні питання щодо родин учасників АТО, соціально вразливих верств населення. Цих питань по всіх сферах накопилась значна кількість.

Питання коронавірусу в цьому році буде таким актуальним, як і в минулому.”

Григорій Маленко, перший заступник голови комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин:

“На сайті КМР має бути опублікований порядок денний засідання, ми якраз його опрацьовуємо. Для мене є дуже важливе питання, яке я поки не бачу у порядку денному, але буду точно його додавати – це питання про розірвання договору оренди ділянки по вулиці Драгоманова 31−З. Це принципове для мене питання, тому що громада до мене звернулася. Там зараз йдуть будівельні роботи, через які у мешканців сусідніх будинків є проблеми: потріскався кафель, тріснув фундамент під під’їздом. Земельна комісія це питання підтримала, тому тепер це питання йде на сесію.”

За словами Маленко, 8 лютого відбулася президія стосовно подальшого пленарного засідання, яке заплановане на 18 лютого.

Леонід Ємець, голова комісії Київської міської ради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції:

“Першочергові питання пов’язані, очевидно, і це абсолютно зрозуміло, з тарифною політикою, яку сьогодні веде центральна влада. І тим, що ми на рівні Києва маємо забезпечити найкомфортніші умови для киян, аби вони змогли пройти через випробування, які створює не лише пандемія, а й, власне, дії центральної влади.”

Підготувала Марія Чайка

Читайте також:

Як працюватимуть на вихідні банки та пошта