Temperature icon

+11 Опади

Затори: 1

dollar

26,66 грн

euro

31,37 грн

btc

$1 270 446,73 грн

Новини

Комунальні лицарі: за що відповідають комунальні підприємства Києва (ч. 2)

15 Лютий 2021, Марія

Комунальні лицарі: за що відповідають комунальні підприємства Києва (ч. 2)

kiev24.com продовжує розповідати про найважливіші комунальні організації міста. На черзі – водогосподарські підприємства Києва. Першу частину циклу матерів про КП, від яких залежить зовнішній вигляд міста, можна переглянути за посиланням.

ПрАТ АК “Київводоканал

«Київводоканал» є одним із найбільших водопостачальників у Європі. Це найстаріше та найпотужніше підприємство України. Завданням «Київводоканалу» є технологічна обробка води з трьох джерел − Дніпра, Десни та артезіанських свердловин. Щодня вода долає близько 4 тисяч 200 кілометрів мереж. Підприємство ретельно перевіряє якість води на кожному етапі обробки, відбирає та аналізує близько 1000 проб щодня.

Стічні води столиці по трубопроводам проходять майже 3 000 км до Бортницької станції аерації. Там відбувається механічна та біологічна очистка від сміття та забруднюючих речовин.

Підприємство працює за складними новітніми технологіями та у своєму арсеналі має близько 450 одиниць спецтехніки.

Спеціалізоване водогосподарське комунальне підприємство “Київводфонд

Діяльність КП «Київводфонд» має стратегічне значення для життєдіяльності столиці. Воно відповідає за обслуговування громадських вбиралень, роботу бюветних комплексів і фонтанів у столиці.

Спеціалізоване водогосподарське КП контролює роботу восьми столичних фонтанів. Серед них – водограї на Майдані Незалежності: “Великий” та комплекс 6 фонтанів “Малі” (парна сторона вулиці Хрещатик), “Водяна куля”, “Каскадний” і “Засновники Києва” (непарна сторона вулиці Хрещатик); а також фонтан “Хрещатик” на вул. Хрещатик, 25, фонтан на вул. Великій Васильківській, 119/121 та унікальний комплекс із 12 гейзерних фонтанів в акваторії Русанівського каналу. Всі ці водограї належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва та обслуговуються КП «Київводфонд».

Також крім стаціонарних громадських вбиралень підприємство займається забезпеченням масових заходів державного та міського значення мобільними туалетними кабінами.

СВКП «Київводфонд» контролює стан роботи бюветних комплексів та інформує про це населення, проводить ремонтні роботи, контролює безпечність та якість питної води зі столичних бюветів.

Державне комунальне підприємство “Плесо

КП “Плесо” було створене для охорони, утримання та експлуатації внутрішніх водойм і земель водного фонду Києва. Підприємство працює над покращенням екологічного стану столиці. “Плесо” контролює стан водойм, ліквідує наслідки забруднення та виснаження столичних вод.

Серед основних завдань підприємства:

  • догляд за річками, озерами, прибережними захисними смугами, гідротехнічними спорудами, об’єктами природозахисного фонду;
  • контроль за раціональним використанням штучних водойм із прибережними захисними смугами, їх благоустрій та створення належних умов для відпочинку мешканців;
  • створення та розвиток туристичної, спортивно-оздоровчої, розважальної та соціально-культурної інфраструктури на землях столичного водного фонду;
  • забезпечення безпеки людей на воді у місцях відпочинку, виконання рятувально-водолазних робіт;
  • надання медиками першої невідкладної допомоги у разі нещасних випадків на воді;
  • організація комплексу заходів щодо очистки стічних вод дощової каналізації.

Комунальне підприємство “Водно-інформаційний центр” або “Музей води”

КП “Водно-інформаційний центр”, яке називають ще “Музей води”, − це підприємство, що проводить просвітницьку та виховну водоохоронну роботу. КП інформує киян про охорону довкілля та вчить раціонального використання водних ресурсів, воно було створене для реалізації соціально-економічних, професійних та творчих інтересів киян.

Музей представляє собою історичну споруду першого централізованого водогону Києва, це один із найвідвідуваніших закладів міста. У 2020 році в Музеї виконали ремонтні роботи, осучаснили його та зробили підсвітку, залучили проекційну техніку та науковий контент. Величезний акваріум, реалістичні експозиції та атмосфера “Храму води” зацікавлять як малих гостей Музею, так і дорослих.

Комунальне підприємство “Київтеплоенерго

За водопостачання гарячої води до будинків столиці відповідає КП “Київтеплоенерго”. КП забезпечує місто тепловою та електричною енергією, є постачальником послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання для мешканців та підприємств Києва. До складу підприємства входять дві найбільші в країні теплоелектроцентралі − ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, 2,7 тис. км тепломереж, а також єдиний діючий в Україні сміттєспалювальний завод «Енергія».

В “Київтеплоенерго” працює близько 7 тис. працівників, які щодня обслуговують об’єкти теплопостачання, контролюють експлуатацію об’єктів, удосконалюють механізм постачання гарячої води та централізованого опалення до будинків Києва.

У наступній частині циклу ми розповімо про підприємства, відповідальні за київські дороги.

Підготувала Марія Чайка

Читайте також:

На місці Деміївського ринку збудують новий ТРЦ