Temperature icon

+7, хмарно

Затори: 2

dollar

26,62

euro

31,27

btc

$1 150 719,60

Новини

Про проблему – депутату. Як звернутися до обранця: гід від Kiev24.com

18 Лютий 2021, Марія

Про проблему – депутату. Як звернутися до обранця: гід від Kiev24.com

Хтось вирішив звести незаконну будівлю у вашому дворі? Дитячий майданчик, на якому граються дітлахи, потребує негайного відновлення? Бурульки на даху вже дісталися першого поверху?

У киян завжди багато питань до місцевої влади. Стосовно благоустрою, озеленення, тарифів тощо. Проте не кожен мешканець столиці знає, до кого потрібно звертатися по допомогу у тому чи іншому випадку. Насправді, кияни можуть розповісти про те, що їх турбує, безпосередньо своїм обранцям у КМДА.

Місцева влада працює перш за все на містян та для них, тож кияни мають право звернутися до депутата міської ради як по матеріальну допомогу, так і з метою порятунку зеленої зони. Важливо лише знати, хто є відповідальним по вашому питанню та яким чином можна передати йому прохання.

kiev24.com вирішив розібратися у тому, які проблеми киянам допоможуть вирішити представники КМДА.

Насамперед у депутатів є фонди, на котрі місто виділяє кошти. У 2020 році з розрахунку на одного депутата цільовий фонд міської ради Києва склав 645 тисяч гривень. І це фінансування має піти на виконання доручень виборців. Депутати можуть приймати рішення про направлення грошей самостійно, проте витрачати кошти мають виключно за декількома напрямками.

  • У 2020 році максимальний розмір матеріальної допомоги мешканцям міста міг скласти 2600 гривень. Якщо ви звертаєтесь по таку допомогу до депутата, то маєте заповнити типову заяву, надати копію паспорта, пенсійного посвідчення та довідку з індивідуальним податковим номером. Різні відшкодування, наприклад, на ліки, кияни також мають змогу отримати за програмою «Турбота. Назустріч киянам».
  • Депутати можуть витратити гроші з фонду на поточний ремонт у школах, фарбування фасаду, перил та купівлю будівельних матеріалів, меблів, подарунків. В дитсадках можна профінансувати ті ж роботи, а також купити іграшки та постіль. Але у кожної покупки є обмеження вартості.
  • У питаннях житлово-комунального господарства та благоустрою місцева влада має можливість направити кошти депутатського фонду на поточні ремонти, прибирання сміття, ремонт асфальту, прискорення аварійного ремонту інженерних мереж і ліфтів. Посадовець може просити комунальників прибрати звалища сміття біля житлового будинку, відремонтувати асфальт, прискорити аварійний ремонт інженерних мереж або ліфта.
  • Гроші депутатського фонду підуть на прибирання незаконної реклами, ремонт зупинок громадського транспорту, закупівлю будівельних матеріалів та інвентарю, ремонт старого дитячого майданчику, встановлення нових лавок, заміну поштових скриньок і вікон у під’їздах багатоквартирних будинків.
    Для проведення капітальних робот посадовцю вже потрібно буде подати пропозицію про включення будинку, скверу, вулиці, школи чи садочка до Програми соціально-економічного розвитку.

Обранець має право вимагати у правоохоронних органів реакції на протиправні дії, ініціювати перевірку законності будівництва, встановлення МАФу, літнього майданчика кафе чи точки сезонної торгівлі. А ще − подати проект рішення Київради про розірвання чи скасування договору оренди земельної ділянки, на якій здійснюється незаконна діяльність. Він може звернутися із запитом про законність встановлення парканів/воріт/шлагбаумів та ініціювати їх демонтаж. Подати прохання на перевірку законності вирубки зелених насаджень та притягнути до відповідальності.

Аби ваше прохання потрапило на стіл до депутата, можна звернутися до громадської приймальні обраного посадовця, або ж безпосередньо написати йому на електронну пошту. Відомості, контактні дані, адресу та режим прийомів можна знайти на сайті міської ради.

Після того, як депутат отримає звернення виборців, він детально вивчає питання та може звернутися до секретаря Київради, аби той направив прохання до відповідного виконавчого органу та фінансового управління ради. Гроші з міського бюджету надходять розпоряднику, який, у свою чергу, виконує потрібні роботи або просто перераховує кошти громадянам.

В час тотальної цифровізації депутати Київради активно ведуть сторінки у соцмережах, на яких діляться із мешканцями столиці думками, новими проектами, реалізацією рішень і громадських ініціатив. Також деякі з посадовців охоче відповідають киянам у повідомленнях і коментарях до дописів, тож отримати консультацію чи звернутися по допомогу до депутата сьогодні можна навіть у Facebook.

Так Михайло Терентьєв, голова постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин нещодавно опублікував допис про ліквідацію аварії у Печерському районі. Внаслідок інциденту безліч мешканців Печерську зверталися по допомогу до його приймальні.

Михайло також часто відповідає на питання киян у коментарях до своїх постів.

Допомогти містянам, що звертаються до депутатів у соцмережі, не проти і радник міського голови Дмитро Білоцерковець, заступник голови КМДА Петро Пантелеєв і перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба.

Представники комісій також відповідають киянам зі сторінок комісій і департаментів.

Результатами приймання громадян у приймальній ділиться і Микола Конопелько, депутат фракції «Слуга народу».

Останнім часом одним із найпопулярніших дописів депутатів стала публікація Тимура Ткаченко, в. о. директора департаменту міського благоустрою КМДА. У пості Ткаченко закликав містян ділитися адресами неприбраних локацій столиці. Усі звернення киян опрацьовуються владою та комунальниками.

Тож, можливостей звернутися по допомогу та отримати її від місцевої влади – безліч. Питання стоїть лише в ініціативності самих киян.

І наостанок лайфхак для активної громади: в обгрунтованого звернення киян не буде жодного шансу залишитися без уваги депутатів, якщо проблема додатково висвітлюється у ЗМІ.

Підготувала Марія Чайка

Читайте також:

Післязавтра Україна переходить в “жовту зону”. А що Київ? (ВІДЕО)