Temperature icon

+7, хмарно

Затори: 2

dollar

26,62

euro

31,27

btc

$1 150 719,60

Новини

Чи перетвориться Київ на бетонні джунглі: Михайло Терентьєв

22 Лютий 2021, Марія

Чи перетвориться Київ на бетонні джунглі: Михайло Терентьєв

Регулярні протести проти забудов, незаконне винищення дерев і забруднене повітря в місті – як вирішити одвічну суперечку між зеленими зонами та ТРЦ у столиці, kiev24.com дізнався у голови комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайла Терентьєва.

ТРЦ чи зелені зони – що є більш перспективним з боку інклюзивності для мешканців міста?

Це, як на мене, питання балансу, адже на відкритому майданчику на свіжому повітрі менше перешкод, аніж у торговому центрі, бо не всі з існуючих ТРЦ облаштовані, наприклад, навіть ліфтами. Проте, коли ми спостерігаємо погані погодні умови, і все просто пливе, то на рівень інклюзивності дивишся вже інакше.
Тут моя позиція така, що при будівництві нових ТРЦ забудовником від самого початку повинні бути встановлені усі необхідні інклюзивні елементи. Так само, як і під час створення великого парку для маломобільних груп населення мають бути виконані всі умови для вільного пересування.

Зелені зони, безумовно,  пріоритет міської влади. І ми точно знаємо, що ви за них виступаєте. Які нові зелені зони можуть з’явитися у Києві цього року?

Насправді, нових зелених зон у Києві може з’явитися доволі багато. Тільки на позаминулому засіданні земельна комісія підтримала ряд проєктів рішень про створення нових зелених зон, серед яких був майбутній сквер на Первомайського, 7Б – прекрасна територія у самому центрі столиці, яка при належному догляді стане ще затишніше та зеленіше. Важливо, що створення скверу запропонували саме мешканці прилеглих будинків. Вони хотіли місце, де могли би проводити час на свіжому повітрі, а також займатися спортом. Тож, ще до передачі ділянки на баланс Київзеленбуду, за ініціативою жителів разом із моєю командою там був встановлений новий спортмайданчик.

А другий приклад – вже, можна сказати, відомий сквер Марії Заньковецької, який зараз точно є прикрасою Печерського району. В новорічні канікули там зробили класну різдвяну атмосферу зі святковою ілюмінацією, а незадовго до цього на всій території встановили сучасне LED-освітлення.

Якщо, скажімо, з’являється інвестор і хоче збудувати ТРЦ біля зеленої зони, що ви б йому відповіли?

Відповідальний бізнес повинен розуміти, що насамперед необхідно враховувати інтереси киян. Потрібно проводити громадські слухання, залучаючи всі сторони, інакше – протестів, скандалів, інтриг та розслідувань просто не уникнути…

Як правильно балансувати – між розвитком зелених зон і збільшенням їх кількості у Києві та створенням сучасних ТРЦ, які також ми уже розглядаємо не як комфортний магазин, а місце для відпочинку всією родиною?

Якщо ми беремо, наприклад, нові ТРЦ, то дійсно – це вже не тільки про шопінг. В торгових центрах зараз і кіно, і розваги: боулінг, ковзанки, дитячі ігрові простори та ін. Особисто на мою думку було б круто облаштовувати такі зони і на свіжому повітрі. Ми працюємо над цим. Але потрібно також розуміти, що ТРЦ – це і чималі надходження до бюджету, який потім розподіляється й на обслуговування тих самих парків, а також і інвестиційна привабливість міста для іноземних партнерів.

Чи є приблизні розрахунки, скільки ще у Києві має з’явитися ТРЦ та зелених зон, аби було досить?

Щодо кількості нових ТРЦ, то це залежить від того, скільки інвесторів хочуть будувати центри, а ще важливіше – чи взагалі вони зможуть це зробити на тому чи іншому місці. Що стосується саме зелених зон − я завжди за те щоб якомога більше занедбаних ділянок перетворювались на доглянуті зелені простори для відпочинку. Це стає можливим, коли Київзеленбуд бере такі ділянки на свій баланс і потім здійснює благоустрій території та утримання зелених насаджень. Як голова земельної комісії, я ініціюю ці питання під час формування порядку денного.

Про постійні прохання киян побудувати нові сквери та парки ми чуємо щодня, а чи були випадки, коли мешканці столиці відстоювали будівництво нового ТРЦ?

На моїй практиці такого ще не було. Принаймні у відкриту ніхто мені подібного не заявляв. Хоча, думаю, що завжди є ті, хто може бути за те, щоб біля будинку з’явився торговий чи розважальний центр. Але це був би точно цікавий кейс. Сто відсотків.

Київ має потребу збільшення територіальних ресурсів для організації будівництва, а в який спосіб відбуватиметься розміщення нових зелених зон? Які землі для цього можуть бути використані?

Найважливіший документ містобудування – Генплан. Положення Генерального плану уточнює Детальний план території. ДПТ може бути розроблений як на район або мікрорайон, так і, наприклад, на територію у межах декількох вулиць.

Саме ДПТ встановлює функціональне призначення та інші параметри забудови, згідно яких вже йде розробка проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.  

Спілкувалася Марія Чайка

Читайте також:

Післязавтра Україна переходить в “жовту зону”. А що Київ? (ВІДЕО)