Temperature icon

+11 Опади

Затори: 1

dollar

26,66 грн

euro

31,37 грн

btc

$1 270 446,73 грн

Новини

Перша партія вакцини AstraZeneca має прибути в Україну 23 лютого

23 Лютий 2021, Cветлана

Перша партія вакцини AstraZeneca має прибути в Україну 23 лютого

Про це повідомив заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко. Про те, що Україна першою отримає саме AstraZeneca, а не препарат Pfizer, стало відомо ще 13 лютого. Спочатку мають привезти 500 тисяч доз, надалі домовилися про постачання мільйона доз вакцин – щомісяця. Йдеться про закупівлю, яку для держави здійснило міжнародне агентство Crown Agency.

Початок щеплень планували розпочати на наступний день після привезення вакцини. Старт мав відбутися 15 лютого, але ці терміни не раз переносили.  

Вакцина під назвою AZD1222 використовує ослаблену версію аденовірусу, що викликає застуду, він був розроблений для кодування білко-шипа, за допомогою якого коронавірус проникає в клітини. Після вакцинації цей білок виробляється в організмі людини, а імунна система починає атакувати коронавірус у разі зараження людини.

З’ясувалося, що вакцина більш ефективна, якщо відтермінувати другий укол у часі. Коли другу дозу вводили через шість тижнів після першої, ефективність складала всього 55%, якщо ж цей час збільшили до 12 тижнів – ефективність зростає до 82%.

Читайте також:

На місці Деміївського ринку збудують новий ТРЦ