Temperature icon

+11 Опади

Затори: 1

dollar

26,66 грн

euro

31,37 грн

btc

$1 270 446,73 грн

Новини

Школярі пішли під лід через TikTok (ЕКСКЛЮЗИВ)

26 Лютий 2021, Марія

Школярі пішли під лід через TikTok (ЕКСКЛЮЗИВ)

У Києві двоє школярів провалилися під лід. Сталося це в четвер, 25 лютого, біля Пішохідного мосту через Русанівський канал. Близько 15:00 двоє хлопчиків гуляли каналом, зі слів свідків інциденту знімали себе на відео та пішли під лід.

Школярів врятували небайдужі перехожі. Чотирьом чоловікам вдалося витягнути дітей на берег. kiev24.com поспілкувалися з одним із рятувальників.

Денис, 40 років, кур’єр:
Сталося це біля мосту на вулицю Ентузіастів, я тоді йшов на роботу. Два школярі (я так думаю, вони зі школи, що на Ігоря Шамо знаходиться) без портфелів йшли додому через канал. Всі перехожі та люди на мосту їм кричали, щоб вони поверталися на берег. Вони знімали себе у TikTok, я так зрозумів, на телефон, що вони такі круті, гуляють по льоду. Спочатку провалився один, другому почали кричати, щоб йшов подалі. Але той розгубився і теж пішов під лід.

А як далеко від берега йшли хлопчики?
Метрів 20. Але ви розумієте, що від берега на каналі 20 метрів – це вже глибина дуже значна, там дуже глибоко.

Як же вдалося їх витягнути з води?
Я і троє чоловіків, не знаю, хто такі, одразу кинулися їх рятувати, побігли на лід. Переді мною до школярів ліз чоловік, досить щільної статури, в куртці – він хотів врятувати, але теж провалився. Я за ним пішов слідом, але зняв куртку, з сумки зняв ремінець і за допомогою нього почав витягувати чоловіка, що провалився. Той, у свою чергу, тримав дитину. Я почав тягнути їх і також пішов під лід. Встиг інший кінець ремінця кинути до берега, а там його перехопив ще один чоловік, який і витягнув нас трьох. А другого школяра врятував інший чолов’яга з рудою бородою. Він зайшов з іншого боку і йому вдалося витягнути хлопчика.

Звідки ви знали, як діяти в такій ситуації?
Я знаю техніку безпеки та правила поведінки на льоду, тому що у нас на роботі проводять навчання.

Що сталося після порятунку школярів?
Ми всі обійнялися, нам перехожі аплодували – на мосту стояло, напевно, чоловік 40. Викликали поліцію, швидку. Що було далі, я, якщо чесно, не знаю, бо пішов на роботу.

Після цього ви пішли на роботу?
Я пішов на роботу, але ви ж розумієте, я весь мокрий, сезон купальний відкрив. Мене на роботі одразу відправили додому, ще й премію дали.

З іншими рятувальниками не підтримуєте зв’язок?
Ми якось швидко розійшлися, розбіглися по своїх справах, всі ж знають, що потрібно швиденько зігрітися після такого.

Як ви, все-таки, ризикнули полізти в крижану воду?
Там не думаєш, коли таке відбувається. Навіть якби я йшов виконувати замовлення – все одно не пройшов би повз. Жодних думок про замовлення, роботу або гроші, в цей момент думаєш тільки про життя людини. Тим більше, про дитячі життя. Коли у тебе діти, ти забуваєш про ризик і дієш, тому що діти – наше майбутнє.

Аби з’ясувати обставини ситуації та стан постраждалих kiev24.com звернувся до Поліції Києва по коментар.

Зі сміливим кур’єром спілкувалася Марія Чайка

Читайте також:

На місці Деміївського ринку збудують новий ТРЦ