Temperature icon

+30, мінлива хмарність

Затори: 2

dollar

26,80

euro

31,56

btc

$40 102, 10

Новини

Уперше в Україні робот-хірург прооперував дитину

01 Березень 2021, Cветлана

Уперше в Україні робот-хірург прооперував дитину

Прооперували кишківника 13-річній дівчинці. Операцію виконали у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги завдяки роботу-хірургу Da Vinci. Про це на своїй сторінці в фейсбук повідомив директор лікарні Олег Самчук.

Він розповів, що 13-річна пацієнтка народилася із патологією кишківника. Тричі її намагалися усунути під час традиційної операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася кишкова спайкова непрохідність. Саме після цього вирішили провести операцію за допомогою робота.

Для цього в черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проєкції із 20-кратним збільшенням. Зробили три проколи по вісім міліметрів замість розрізу черевної порожнини. На ліквідацію спайок пішло майже три години.

Робот Da Vinci – це апарат для проведення хірургічних операцій. Він складається з двох блоків: перший – для хірурга-оператора, другий – “чотирирукий” маніпулятор. Одна “рука” тримає камеру, дві інші відтворюють рухи справжнього хірурга, а четверта “рука” асистує.

Читайте також:

НАН: темпи зростання захворюваності на ковід залишаються високими