Temperature icon

+30, мінлива хмарність

Затори: 2

dollar

26,80

euro

31,56

btc

$40 102, 10

Новини

Міст на Троєщину: хто зриває дедлайни

04 Березень 2021, Марія

Міст на Троєщину: хто зриває дедлайни

Під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Інфраструктура” голова Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубраков заявив, що “Укравтодор” готовий добудувати Подільсько-Воскресенський міст у Києві.

“Після передання Подільсько-Воскресенського мосту агентству ми зможемо завершити столичний довгобуд за півтора роки”, − повідомив він.

Проте у відповідь Кубракову мер столиці Віталій Кличко сказав, що така пропозиція може значно затягнути процес будівництва, яке наразі перебуває на фінальній стадії.

“Потрібно дивитися на розвиток міста в комплексі. Потреба в мостах у Києві є очевидною. Питання Великої Окружної, надзвичайно важливого державного об’єкта, ще не знято. Але чомусь цікавість викликають ті об’єкти, які у фазі активного будівництва”, – прокоментував в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

Чому міст досі не готовий

Зведення довгобуду триває вже 28 років. На шляху будівництва об’єкту насправді стояло безліч перешкод, при чому як у переносному, так і в прямому значенні. kiev24.com спробував відновити хронологію та розібратися, через що у міської влади виникла така затримка.

КМДА затвердила проект Подільсько-Воскресенського мосту ще у 1993 році, тоді ж і почали його реалізацію. Але через відсутнє фінансування будівництво довелося призупинити. Відновили зведення об’єкту в грудні 2003 року, до 2011 року проект зазнав ще кілька етапів фінансування.

У листопаді 2011 плавучий кран “Захарій LK-600”, що був застосований для монтування сегментів Подільського мостового переходу, впав у Дніпро. “Захарій” встиг змонтувати 4 з 6 сегментів арки.

До речі, наразі відремонтований кран працює на будівництві мосту в Запоріжжі.

Після аварії будівництво мосту завмерло, останні два сегменти вдалося встановити лише через 3 роки.

Готовність об’єкту у 2017 інститут “Київдормістпроект” оцінив у 65%. Переможцем відкритого конкурсу на будівництво мосту стало ТОВ “Еко-Буд-Трейд”.

Тогоріч тривав і суд забудовників із власниками приватних будинків, що підлягали знесенню згідно з проектом. Спочатку мешканці заявили, що їх не попередили про точну дату знесення будинків, потім мали претензії щодо рівнозначності компенсації. Та все ж, владі вдалося домовитися із дачниками − ті віддали свої ділянки, отримавши натомість хто гроші, а хто будинки у Биківні.

Тоді ж мешканці виступили проти зведення з’їздів Подільського мосту задля збереження озера Райдужного. За проектом спочатку передбачалось, що міст мав пройти через Русанівські сади та озеро Радунка на дві паралельні вулиці Микитенка і Стальського.

Активісти протестували проти будівництва мосту через озеро, бо Радунка для місцевих мешканців є рекреаційною зоною.

Аби вирішити цю проблему місцева влада віддала проект на допрацювання, а приозерним територіям був наданий статус ландшафтного заказника.

Відповідно до заяв Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, за скоригованим проєктом міст не буде перетинати озеро, з’їзди з нього підуть на проспект Алішера Навої та вулицю Оноре де Бальзака.

Приблизна схема розв’язки мосту. Джерело tov-tob.livejournal.com

“При будівництві Подільського мостового переходу на лівому березі передбачається проходження траси мосту вздовж Русанівських садів з влаштуванням транспортної розв’язки між залізницею і озером Райдужне та транспортним сполученням вул. Бальзака та А. Навої”, − Дирекція Будівництва Шляхово-Транспортних Споруд Києва.

кличко

“Міст через озеро “Радунка” йти не буде. Крапка”, − вкотре повторив на пленарному засіданні КМДА 23 лютого Віталій Кличко.

“Дуже старий проект, дуже давно в роботі. Сьогодні проект поданий на експертизу. Ковід затримав процес експертизи. Міст буде виходити на Оноре де Бальзака та на Алішера Навої”, − прокоментував проект заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Густєлєв. За його словами, автомобільне призначення не таке важливе, адже Подільсько−Воскресенський міст − насамперед міст метро.

Сьогодні

І хоча влада офіційно заявляла про вирішення питання з Радункою, ще досі знаходяться скептики, що не вірять словам керівників міста. Крім того, замість дачників на вулиці вийшли інші мешканці Русанівських садів, обурені тим, що їхніми дорогами щодня рухається будівельна техніка.

“Черговий раз повторюємо: вул. Центральна садова на Русанівських садах не є підїздним шляхом для проїзду великогабаритної техніки на будівництво мосту”, − заявляють активісти.

Так, мешканці Русанівських садів блокують проїзд будтехніки, що ускладнює процес будівництва.

“Складна ситуація у нас з добудовою Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Жителі Русанівських садів, нехтуючи інтересами громади міста, блокують рух вантажівок до будмайданчика”, − про це повідомляє Віталій Кличко.

У червні 2020 року у конфлікт довелося втрутитися поліції, бо він досяг критичної точки.

Активісти заявляють, немов дорога, якою рухається техніка, є приватною власністю. Але як наголошує очільник столиці, вона належить до автомагістралей районного значення та перебуває у комунальній власності.

“Ситуація з блокуванням проїзду технологічного та будівельного транспорту зриває терміни поставки матеріалів для зведення насипу. А це зриває і графік завершення будівництва мосту”, – зазначає Віталій Кличко.

Останні прогнози

Кличко обіцяв містянам, що міст буде готовий до кінця 2020 року, але у встановлені мером терміни відкрити його не вийшло, адже крім зазначених причин ще мали місце карантинні обмеження. Це і запобіжні заходи, пов’язані із запобіганням розповсюдженню Covid-19, і пов’язані з ними ускладнення в роботі з постачальниками будівельних матеріалів, виробів та конструкцій, а також хвороби спеціалістів, що будували об’єкт.

До забудовника в громади також накопичились питання. Так голова ГО “Рада з урбаністики Києва” Віталій Селик називає такі причини затримки будівництва: “З одного боку, було часткове недофінансування робіт. З другого – непрофесійність. Деякі роботи переробляли два-три рази”.

На відкритті магазина IKEA у Києві Віталій Кличко повідомив, що Подільсько−Воскресенський міст зі з’їздом на Троєщину все ж планують відкрити у 2021 році.

Станом на травень 2019 року на будівництво моста було витрачено близько 5 млрд ₴ бюджетних коштів, для завершення потрібно ще 7 млрд ₴. Так Подільсько-Воскресенський міст став найдорожчим інфраструктурним об’єктом в історії України.

Підготувала Марія Чайка

Читайте також:

НАН: темпи зростання захворюваності на ковід залишаються високими