Temperature icon

+30, мінлива хмарність

Затори: 2

dollar

26,80

euro

31,56

btc

$40 102, 10

Новини

Зі своїм мандатом у Клабхауз

09 Березень 2021, Марія

Зі своїм мандатом у Клабхауз

Коли у життя народних обранців увірвався інтернет? Коли в їхньому житті з’явилася Вікіпедія? І чому вони нею не користуються? Коли в їхньому житті з’явилися соціальні мережі? І як їх тепер зупинити?…

Досі достеменно невідомо, хто з Київради першим завів собі акаунт у соцмережі, і якою вона була. Але принаймні історію самих мереж відстежити легко – від 1995-го, коли з’явилися Classmates (“Однокласники” у Росії згодом), до середини двотисячних, коли запустили Фейсбук, і до сьогодення, коли Фейсбук і Інстаграм є навіть в котів і собак. Але навіть вони подекуди ведуть сторінку краще, ніж депутати Київради. Приміром, ось це – сторінка померанського шпіца Джифф.

А це – вже депутат Олексій Окопний.

Як можна здогадатися, Окопний у кліпах Кеті Перрі не знімався.

Понабирали як вірних, питають як з розумних
Соцмережі, як серйозне джерело інформації і візитівка депутатів, почали сприймати трохи більше, ніж 10 років тому. Десь коли розгорівся скандал із блогером Володимиром Петровим, який у Живому Журналі вів сторінку Арсенія Яценюка, і забув перелогінитись на власну. У результаті чого Арсеній Петрович відзначився коментарем:

“И вообщем подхожу я к твоей маме и сс* ей в рот. заступишься за мамочку или промолчишь ссыкл**ое га**о? Думаю, что ты промолчишь, потому что вы пи***ры московские всегда молчите когда вам правду говоришь! Бхагагагагагага!!!!”

Скандали столичних можновладців були меншими, можна сказати містячковими. Технології і чиновницький мозок конфліктували. У перші блоги викладали канцелярські тексти, як ті, що ці ж чиновники розсилали в інформаційні агентства. Власне, масштабно ситуація змінилася тільки з появою Слуг Народу і старанними намаганнями омолодитися колишніх “регіоналів” та “батьківщинівців”. Звісно, з ними краще б вже були канцелярські тексти. Але тут вже як у приказці – понабирали як вірних, а питають як з розумних.

Маленьке звірятко загортає SMM
Отже 10 років сталого розвитку депутатських соцмереж… і 10 років розвитку ринку праці. Якщо в аналогову епоху фахівці з політики оживали тільки у сезон виборів, то тепер з’явився цілий новий цех – політичний SMM. Він працює цілодобово. Він годує тисячі… найчастіше, тисячі ентузіастів. І саме за сторінками депутатів можна чітко сказати, хто зекономив на есемемникові, хто щедрий, а хто (прости, Господи) веде самостійно.
Найчастіше з’ясувати, хто по той бік Фейсбуку чи Інстаграму – дуже просто. Буває, депутат, який в принципі погано розмовляє – видає літературні екзерсизи, буває – публікації з’являються чітко по графіку понеділок-середа-п’ятниця, буває – член поважної комісії ретельно відзначає усі свята, включаючи професійне – День презерватива.
Скільки це коштує? Від 300 доларів на місяць. Можна й дешевше. Тому й виглядають столичні депутати – хто як порнозірка, хто як репліка газети “Правда”, абсолютно всі схожі на бувалих геронтофілів, адже регулярно викладають фотографії з бабусями.
Але найцікавіше починається в один день з агітаційною кампанією. Тоді усі ці випускники 10-денних курсів SMM включаються у політичну боротьбу, як дворові собаки в оргію. І ось вже рекламу Троєщинського депутата показують у Харкові, а Фейсбук пітніє, дивлячись, як на сторінку чиновника з Шевченківського району масово підписуються Пакистан і Бангладеш.

Всьому голова
Найкращі есемемники нині – у чинного міського голови. Він і у Фейсбуці у кількох пабліках одразу встигає, і в інстаграмі популярний, тік-ток опанував, а клабхауз просто створений для таких чудових ораторів.
А якщо взяти решту очільників Київради за всю історію – то вийде типова френдстрічка.
Леонід Косаківський – схожий на тих далеких сивих родичів, які сиплять цікавими історіями часів вашого дитинства і ліниво критикують чинний політичний молодняк.

Олександр Омельченко – як ота бабуся, що є у кожного. Вона викладає привітання, листівки, відзначає все – від Яблучного Спаса до Першого дня весни. Родичі зазвичай соромляться і відмовчуються, але на день народження вимушені у самі вітати й казати приємне.

Леонід Черновецький – камон, у всіх є знайомий, що торгує БАДами, тримає кілька акаунтів для конспірації, але перше ж фото здає його з потрохами.

Галина Герега – нагадує молодшу версію тієї бабусі вище.

Сам Віталій Кличко – на загальному фоні виглядає як трохи глухуватий дядько, який гучно розповідає історії, але не чує запитань і коментарів.

А як вам нинішній депутатський SMM? Лайк? Шер? Плюсик?

Читайте також:

НАН: темпи зростання захворюваності на ковід залишаються високими