Главная Життя Комунальні лицарі: хто дбає про вуличних тварин столиці (ч. 4)

Комунальні лицарі: хто дбає про вуличних тварин столиці (ч. 4)

by Марія

Продовжуємо нашу серію статей про київських комунальників. На цей раз kiev24.com зібрав у матеріалі організації, працівники яких дбають про тварин і природу в столиці.

КП “Київський міський Будинок природи

Це комунальне підприємство тісно співпрацює з місцевою владою та вважається міським центром екологічного виховання киян. Займається питаннями екологічної політики та природних ресурсів столиці. Тісно контактує з громадськими екологічними об’єднаннями Києва.

На базі КП відбуваються різні виставки фіалок, кактусів і флористики. Але Будинок природи кияни відвідують, не тільки аби побачити квіти. Там проходять і виставки співочих птахів, акваріумних риб та рослин. Крім того, організовуються семінари, круглі столи за участі науковців, любительські секції для дорослих, природоохоронні акції та конкурси дитячої творчості, виставки живопису.

КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини

Мабуть, найголовніша організація Києва, відповідальна за «хвостиків» столиці. КМЛВМ займається лікуванням хворих тварин, проводить консервативне й оперативне лікування. Ветеринари підприємства діагностують захворювання у тварин на дому та в стаціонарі, надають невідкладну ветеринарну допомогу хворим при гострих та раптових захворюваннях, травмах, отруєннях та інших нещасних випадках. Забезпечує киян, що є власниками друзів наших менших, висококваліфікованою, спеціалізованою ветеринарною допомогою. Також пропонують різноманітні послуги підприємствам, установам, організаціям і приватним особам.

КП «КМЛВМ» допомагають безхатнім тваринам і шукають підопічним домівки. Напередодні разом із Фондом Happy Paw був реалізований проект, що передбачав розміщення на вагоні київського метро назв найбільших притулків у Києві та Київській області. Автори проекту сподіваються, що це приверне увагу киян до величезної кількості тваринок, яким поки не пощастило знайти домівки.

За ініціативою КМЛВМ відбувається будівництво нового Центру захисту тварин, що передбачатиме весь спектр надання ветеринарних послуг, зокрема стане клінікою, притулком і готелем для тварин.

Підпорядковане КМЛВМ КП “Притулок для тварин”

Притулок для тварин знаходиться у селі Нове Залісся. Працівники КП доглядають за безпритульними тваринами, а у разі необхідності – надають ветеринарну допомогу, здійснюють лікування, стерилізацію, вакцинацію, реєстрацію. Підопічним притулку постійно шукають нових люблячих господарів.

Корисні посилання та контакти

Служба ветеринарної допомоги

Чим займаються:

 • терапія, хірургія, стоматологія, вакцинація, чіпування УЗД, рентген, біохімічні дослідження крові;
 • операції різних видів складності, має приміщення для стаціонарної та пансіонної перетримки тварин.
 • надання діагностичної допомоги на дому.
 • надання невідкладної ветеринарної допомоги хворим тваринам при гострих та раптових захворюваннях, травмах, отруєннях та інших нещасних випадках,
 • лікування хворих тварин, зокрема комплекси заходів по консервативному й оперативному лікуванню.

Команда порятунку тварин м. Києва (Kyiv Animal Rescue Group)

Чим займаються:

 • допомога тваринам, які опинились у надзвичайній ситуації;
 • зняття тварин з дерев, витягування з колодязів тощо;
 • надання невідкладної допомоги тваринам;
 • надання допомоги у випадку падіння тварин з дерев, комунікацій будинку тощо.

Центр допомоги безпритульним тваринам

Де знайти чотирилапого друга

Нагадаємо, що в Україні передбачена відповідальність за неналежне утримання тварин і жорстоке поводження. Передбачено попередження або накладення штрафу:

 • на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
 • на посадових осіб – від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Таке накладення штрафу передбачено у випадку тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість,

Це стосується і вигулу собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях.

Зв жорстоке поводження з тваринами громадяни караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів або арештом на строк до шести місяців.

Такий штраф передбачений за знущання над тваринами, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів.

Подивитись на тварин

Найвідоміші парки у Києві, де можна побачити сухопутних хижаків та травоїдних нашої планети: слона, жирафів, бегемота, левів, тигрів, казуара, горилу тощо – це Київський зоологічний парк та Зоопарк «ХІІ Місяців».

Працівники парків доглядають за цілими колекціями тварин, навіть рідкісних видів – занесених до Червоної книги України й міжнародних Червоних списків. Також там проводяться різноманітні науково−дослідницькі, навчально-виховні та культурно-освітні роботи в галузі екології, охорони природи, етології, зоології, мисливського господарства та тваринництва. Співробітники зоопарків створюють належні умови утримання тварин і забезпечують різноманітні форми культурного дозвілля відвідувачів.

Подивитись на рослини

Аби насолодитися красою неймовірних екзотичних квітів необов’язково потрібно їхати світ за очі. Відвідайте Ботанічний сад ім. О. Фоміна чи Національний ботанічний сад імені М. Гришка.

Ботсад Фоміна – один із найстаріших садів України. Він був започаткований ще у далекому 1839 році. Наразі у колекції саду близько 10 000 видів, сортів і форм рослин. За часів СРСР тут була найширша колекція кактусів та сукулентів.

А НБС Гришка займає провідне місце серед найбільших ботанічних садів Європи. Саме у цьому ботсаді зібрані унікальні колекції тропічних і субтропічних рослин (близько 3000 таксонів), які розміщені в оранжереях загальною площею понад 5 тис. квадратних метрів. Однією з найширших є колекція тропічних орхідей, яка налічує понад 350 природних видів і різновидів.

Науковці та працівники ботанічних садів вивчають і досліджують різні рослини, займаються питаннями охорони, збагачення і раціонального використання рослинних ресурсів, ландшафтної архітектури, захисту рослин від хвороб і шкідників тощо. Вирішують проблеми інтродукції, сортовивчення та селекції основних груп квітково-декоративних, екзотичних, а також кормових, овочевих та пряноароматичних рослин.

Підготувала Марія Чайка

related posts

Leave a Comment