Temperature icon

+30, мінлива хмарність

Затори: 2

dollar

26,80

euro

31,56

btc

$40 102, 10

Новини

Тернистий шлях до центру: доля швидкісного трамваю

10 Березень 2021, Марія

Тернистий шлях до центру: доля швидкісного трамваю

Ранок більшості мешканців Борщагівки, що працюють у центрі, щодня виглядає однаково: люди мусять чекати забиту пасажирами маршрутку, а після – їхати до центру, збираючи на шляху всі можливі затори.

Почалися муки о 2001 році. Саме тоді влада без жодних опитувань та досліджень вирішила скоротити маршрут трамваю, що їхав зі спального району прямісінько до Палацу Спорту. Без попереджень скандальний план ввели у дію.

Згідно з дослідженнями, від вулиці Старовокзальної, де закінчується нинішня гілка швидкісного трамваю, до Палацу Спорту щодня їдуть 200 тисяч киян. Всі вони, окрім авто, мають три варіанти, як дістатися центру:

  • доїхати на швидкісному трамваї до Старовокзальної вулиці та пересісти на забиту маршрутку,
  • їхати на автобусі, що робить величезний гак через Севастопольську площу,
  • та, знову таки, дістатися Старовокзальної, щоб скористатися перевантаженою у години пік червоною гілкою метро.

Жоден із варіантів важко назвати зручним чи, принаймні, комфортним. Та й на тому ж трамваї людей збирається щоранку вдосталь.

Альтернативою цим перебіжкам може стати продовження швидкісного трамваю до центру та вдосконалення системи перевезень.

Така ідея у місцевої влади була, про неї заговорили у 2015, та зіштовхнулись із критикою. Зокрема, від Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

Про це у Фейсбук писав Антон Гаген, спеціаліст із транспортного планування та один із авторів ініціативи подовження лінії ШТ:

ДМА всерйоз налаштоване валити проект.
От їхні аргументи:
1) Перекладання комунікацій: типу їх там і так недавно переклали, і це значить треба розбирати нові комунікації.
2) Трамвай ніколи не зможе працювати нормально в центрі, оскільки там багато перехресть і світлофорів.
3) «У вас очікується зростання попиту на 80%, а трамвай працює і зараз на межі!!!»
4) Вони свято переконані, що Тр3 і Тр14 доведеться закрити, бо це буде дублювання, а закриваючи ці маршрути ми своїм трамваєм погіршуємо якість обслуговування місцевих мешканців.

При цьому, вони не бачать нічого поганого в тому що після трамваю треба робити пересадку (!). Визнають що пересадка незручна, але кажуть, а давайте трамвай підведемо ближче до вокзалу (зі зміною траси після Повітрофлотського мосту паралельно залізниці), типу це вирішить всі проблеми, а подовження це дорогий і невчасний проект.

Проте у березні 2020 року Віталій Кличко таки видав розпорядження про необхідність подовження колій. Згідно з ним проект мають розробити до кінця 2021 року. А наприкінці 2023 – перші трамваї мають рушити новим−старим маршрутом. Зазначається, що роботи виконуватиме КП “Київпастранс”.

Фото: Хмарочос

Проект навіть вже погодився профінансувати Світовий банк.

Але гроші місто може втратити.

Все через традиційну українську бюрократію. Отримати кошти можна лише після узгодження документів на будівництво з Міністерством фінансів. Але там заявку КМДА відхилили, вважаючи, що міська влада вписала у проект зайві витрати.

Через таку затримку Світовий банк може відмовитися від фінансування реконструкції. Гроші просто передадуть на інші проекти – тим, хто, на думку організації, буде більше зацікавлений, та хто швидше зможе владнати всі бюрократичні процеси.

Зрозумівши, що бюрократична війна може призвести до втрати мільйонного фінансування важливого для столиці інфраструктурного об’єкту, у Міністерстві фінансів таки підтвердили готовність допомогти КМДА в отриманні кредиту.

Тож, схоже, що вже найближчим часом міська влада зможе владнати усі справи з документами та взятися за роботу. А мешканці Борщагівки − раз і назавжди забути про незручні пересадки на шляху до центра міста.

Підготувала Марія Чайка

Читайте також:

НАН: темпи зростання захворюваності на ковід залишаються високими