Temperature icon

+30, мінлива хмарність

Затори: 2

dollar

26,80

euro

31,56

btc

$40 102, 10

Новини

Безлюдні та містичні: топ−5 закинутих локацій Києва

14 Березень 2021, Марія

kiev24.com продовжує добірку таємничих локацій столиці. У цьому матеріалі зібрані п’ять найцікавіших закинутих місць Києва.

Підземна тюрма НКВС

Одне з найменш відомих і найбільш загадкових місць Києва – підземна тюрма НКВС. Знаходиться об’єкт під самісіньким центром столиці – на перетині вулиць Кудрі, Чигоріна та Перспективної. Вхід до підземелля у Радянські часи був заборонений і всіляко приховувався.

Коли ж поруч побудували станцію метро «Печерська» − підходи підтопило, тож, зрештою, тунелі були закладені бетонними плитами, а тюрма закинута.  Знайшли її знову лише нещодавно, коли у мікрорайоні почали активно вести зведення новобудов.

Згідно зі збереженими у архівах даними, підземелля мало не тільки розгалужену систему тунелів для людей, а й величезні проходи, призначені для переміщення великої кількості військ, в яких навіть був можливим двосторонній рух транспорту. Загальна протяжність тунелів складала 4 кілометри.

Фото: interesniy.kiev.ua

Ті, хто встиг побувати у підземеллі до того, як його остаточно засипали, розповідали про велику кількість вагонеток та величезні цистерни. Деякі історики вважають, що у вагонетках НКВСники переправляли трупи полеглих у тюрмі в’язнів прямісінько у Дніпро. А цистерни були заповнені кислотою, аби від особливо небезпечних засуджених не залишалося й сліду.

Нині проходи до тюрми заварені решітками та засипані землею, не пускають туди навіть столичних археологів.

Завод «Радикал»

Завод «Радикал» на вулиці Червоноткацькій за правом вважають одним із найнебезпечніших місць Києва. Дехто навіть порівнює його за рівнем потенційної загрози з Чорнобилем. Адже після закриття звідси було вивезено більше 500 тонн ртуті, а у сейфах знайдені бойові отруйні речовини. Будь−якої миті все це могло вирватися з ємностей, в яких зберігалося, і отруїти усе довкола.

Спочатку небезпечне підприємство розташовувалося на околицях міста. Та через стрімку забудову поступово було оточене житловими домами та офісними будівлями. В середині дев’яностих завод визнали банкрутом і поступово стали розпродавати усе його майно, навіть не знезаражуючи його. Всередині ж ще довгі роки залишалися тонни отруйної ртуті.

Нині територія заводу виглядає абсолютно закинутою. Тут часто можна зустріти екстремалів, що на свій страх і ризик пробираються всередину. А у ЗМІ іноді зустрічаються повідомлення, що на території колишнього підприємства можуть збудувати кілька житлових будинків. Та у найближчому майбутньому це важко уявити. Адже станом на зараз екологи не радять наближатися до «Радикала» ближче ніж на кілометр.

Закинута лабораторія Громашевського

Закинута лабораторія на Протасовому Яру – місце не менш небезпечне, ніж тонни ртуті з закинутого заводу. Суперечки щодо того, що було тут раніше, точаться й досі. Хтось вважає, що тут проводили досліди зі створення надлюдини, а хтось – що тут розробляли біологічну зброю. За офіційною ж версією тут вивчали небезпечні вірусні інфекції, зокрема СНІД.

Містичності місцю додає те, що у дев’яностих лабораторію, де працювали над ліками від СНІДу, терміново закрили, а будівлю просто закинули. Офіційно все списали на кризу, та чи дійсно це було так – невідомо широкому загалу і досі. Всередині будівлі залишилися кинутими тисячі пробірок з невідомим вмістом, що доволі дивно для місця, де вивчали смертельно небезпечні віруси.

Тих, хто наважується сюди пробратися, зустрічає запах медикаментів, таблетки незрозумілого призначення, ампули та пробірки з кров’ю, що валяються на підлозі. Коридори заставлені залізними клітками. У кабінетах можна знайти книги з вірусології, а наймоторошніше місце – закинута операційна, яка лякає та змушує якнайшвидше забратися з цього місця.

Кладовище військової техніки

Справжнє кладовище військової техніки можна знайти на Дарниці. у житловому масиві Рембаза. Знаходиться воно на території Київського військово−ремонтного заводу, де й досі виробляють та ремонтують військову техніку.

Кладовище є стратегічним об’єктом, яке й досі охороняється військовими зі службовими собаками. На ньому можна побачити величезну кількість військової техніки, що хоч і знаходиться у не боєздатному стані, проте коштує шалених грошей. І чомусь іржавіє під відкритим небом. Так чи інакше, старезні танки та бойові машини часів Другої Світової все одно складають неймовірне враження.

Закинута психлікарня

Будівництво психіатричної клініки у Кирилівському гаю розпочалося у кінці радянської епохи. Як і більшість будівельних об’єктів того часу, лікарні не судилося бути добудованою. Спочатку на проект значно скоротили фінансування, а згодом і зовсім закинули на фінальних стадіях зведення.

Проте, серед місцевих ходить байка, що справа зовсім не у розпаді СРСР. Буцімто, під час будівництва, тут була зафіксована аномально велика кількість нещасних випадків із будівельниками, більшість з яких були летальними.

Так чи інакше, але у підсумку лікарня так і стоїть недобудованою. Вона стала одним із улюблених місць київських сталкерів та графітчиків. У вихідні тут також можна зустріти величезну кількість любителів страйкболу. А ще, за словами тих, хто залишався тут на ніч, завдяки вдалому розташуванню, з лікарні відкриваються неймовірні краєвиди на світанки та заходи сонця.

Підготувала Марія Чайка

Читайте також:

НАН: темпи зростання захворюваності на ковід залишаються високими