Главная Новини Сьогодні – 60-та річниця Куренівської трагедії: у столиці з цієї нагоди відкрили інсталяцію

Сьогодні – 60-та річниця Куренівської трагедії: у столиці з цієї нагоди відкрили інсталяцію

by Cветлана

60 років тому в Києві сталася Куренівська трагедія – одна з найбільших техногенних катастроф того часу. 13 березня 1961 року селевий потік із Бабиного Яру крізь прорвану дамбу затопив Куренівку й призвів до численних жертв.

О восьмій тридцять 13 березня прорвало дамбу – велетенський вал, висота якого досягала близько 14 метрів, з швидкістю 3-5 метрів за секунду ринув донизу, зносячи все, що траплялося на його шляху – житлові будинки, промислові будівлі, транспорт, дерева. За 10 хвилин розріджена пульпа досягла Куренівки і за пів години залила площу у 30 гектарів.

Епіцентром трагедії стали Кирилівська вулиця і трамвайне депо ім. Красіна, яке було знищене разом з більшістю працівників (загинуло 52 людини). За неофіційними даними під час трагедії загинуло близько півтори тисячі осіб. Катастрофа знищила 22 приватні одноповерхові будинки, 5 двоповерхових, 12 одноповерхових будинків, два гуртожитки.

У Києві з нагоди річниці цих трагічних подій Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» представив нову інсталяцію «Погляд у минуле». Інсталяція авторства українського культурного діяча, художника і письменника Олега Шовенка з’явилась у Бабиному Яру саме на тому місці, де прорвало дамбу.

У монумент вмонтовані монокуляри, які показують кадри з документального проєкту Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» та режисера Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст». Епізоди присвячені будівництву у Бабиному Яру та наслідкам Куренівської катастрофи.

related posts

Leave a Comment