Temperature icon

+30, мінлива хмарність

Затори: 2

dollar

26,80

euro

31,56

btc

$40 102, 10

Новини

Покоління ХУ…

15 Березень 2021, admin

Покоління ХУ…

Розумна й працьовита дитина – це щастя. Дитина-депутат – це подвійне щастя. Не так давно, рух ЧЕСНО розповіли про дітей, які пішли стопами батьків-народних депутатів. 

Ні, вони не почали одразу красти, замовляти повій у сесійній залі чи вживати наркотики. Діти народних депутатів, або міні депутати, спершу потрапили у міські ради різних населених пунктів.

Зокрема й Києва. Новообраним піддослідним – від 18 до 21 року. Дві третини – родичі політиків чи місцевих чиновників. 

Це – покоління міленіалів і зумерів. Що треба знати про них? І як з ними працювати? 

Ми впевнені, цей матеріал стане у пригоді навіть дорослим депутатам Київради. 

Як працює теорія поколінь в політиці

Теорію поколінь сформулювали соціологи у 91 році. Якщо стисло, то це –  розподіл людей за часовим періодом, коли вони народилися, з урахуванням розвитку людства й технологій. 

Для цього соціологи весь розвиток людства розділили на періоди: підйом, пробудження, занепад, криза. Кожен період триває 20 років, увесь цикл – 80. Вгадаєте, в якому періоді ми зараз? 

Але за кожним періодом закріплені покоління людей із властивостями, які чітко характеризують їхні здібності й поведінку. 

Отже, чого чекати Київраді від бебібумерів, покоління Х, міленіалів (покоління Y) і зумерів? Забігаючи наперед, звісно, нічого хорошого. Це ж  – депутати. Але все, про що йтиметься далі – цілком наукові дослідження. Ми просто додали фразу “Київрада”.

Бебібумери Київради 

Бебібумери  1946-1964 років народження. Найщасливіші депутати Київради. Загалом їх близько двох десятків. Це ті – кому 57 і більше. Вони – творці перших схем у Київраді, вони ж найдовше в українські політиці. Типові бебібумери – Олександр Омельченко і Олексій Кучеренко. Що варто про них знати? Вони працьовиті, консерватори, не довіряють технологіям, не довіряють молодшим поколінням (“проститутки й наркомани”), довіряють телебаченню і радіо більше, ніж Інтернету, не люблять гаджети, хоча й мають акаунт у Фейсбуці. 

Типові представники бебібумерів у світі – Білл Клінтон, в Україні – Єдність та ОПЗЖ. Але якщо американські бебібумери – то колишні хіппі, то українські – колишні піонери й комсомольці.

Вони з дитинства вірили у світле комуністичне майбутнє, тому зараз  тихо ненавидять всіх, хто тішиться розвалу СРСР. 

Ось що кажуть соціологи про роботу з бебі-бумерами:

  • Намагайтесь ставитися до таких людей у Київраді поблажливо. 
  • Намагайтесь їх хвалити попри те, що вони накоїли у Київраді. Це їх заспокоїть і відволіче.

Ще з радянських часів вони панічно бояться втратити роботу у Київраді. Тому час від часу нагадуйте, що це можливо. Будьте готові до казок, що раніше депутати були кращими, Київрада більшою, морозиво по “рубдвацять”. Дайте їм виговоритись, після чого повертайтеся до прийняття бюджету столиці.

Покоління Х Київради

Вони народилися з 1965 по початок 80-тих. Покинуте покоління, покоління “сендвіча”, адже мають дбати у Київраді про батьків і дітей. І вони затиснуті відповідальністю з двох боків, як сендвіч. Їм потрібно красти й домовлятись удвічі більше.

Це покоління депутатів зростало під розвал СРСР, компьютерну революцію. Вони заробляють менше, ніж бебібумери Київради, а одружуються і заводять дітей пізніше. Принаймні, офіційно. Та головне, їх називають втраченим чи забутим поколінням, адже вони не змогли нічого добитися у молодості через засилля бебібумерів у сесійній залі. Їх вважають цинічнішими, злішими, ніж інші покоління. Кажуть, такою своєю поведінкою прагнуть відігратися за загублену кар’єрну молодість. Типові представники цього покоління у світі – Джуліан Ассанж, у Київраді – “Батьківщина”. Типовий ікс – Денис Москаль.

Важливо пам’ятати. Саме “іксів” найбільше у Київраді. Саме вони – найбільш впливове покоління. Не фракція чи чиєсь лоббі, а діти 80-тих, які дуже адаптивні до політичних і економічних катаклізмів. Москаль – тому підтвердження.

Працювати з ними легко. Пунктуальні, виконавчі, якщо говорити про тіньові оборудки, то  вони творять 90%  усього за лаштунками сесій. Адже надійні та  відповідальні. 

Їхні мінуси у роботі: іксів треба періодично фінансово мотивувати.

Важливий момент – якщо запускаєте довготривалий проект, шукайте іксів. Вони користуються авторитетом серед колег  і з них виходять чудові наставники, аби передати справу ігрекам.

Покоління Y Київради

Знамениті мілленіали. Народилися на початку 80-тих – у середині 90-тих. Їх у Київраді з чотири десятки. Вони закінчували свої університети у розпал фінансової кризи 2008-го, втрачали роботи, загалом довше залишалися з батьками і не надто дисципліновані. Стереотипи кажуть про міленіалів:  ліниві, егоїстичні, балувані. 

Вони залюбки користуються опцією «дзвінок другу чи родичеві», не гребують легкими, хоча й трохи корумпованими шляхами у Київраді. А стикаючись з проблемами, де не працюють звичайні алгоритми, швидко втрачають інтерес та ентузіазм. 

Типові ігреки у світі – Кім Чен Ин, у Київраді – Віталій Нестор та Євген Кузьменко. Фракції – за форматом найбільше підходить Слуга Народу.

Про ігреків важливо знати таке:  вони не люблять оте поступове накопичення, кар’єрний шлях. Вони хочуть все і зараз – великі посади, нагороди й зарплати (це стосується й Слуги Народу загалом). Однак попри недоліки – наші мілленіали – легкі, позитивні й оптимістичні (це теж стосується СН). Це жодним чином не заважає їм “лажати” по роботі у політиці, але ці лажі їм завжди готові вибачити. 

Соціологи радять, працюючи з мілленіаллами, не довіряти їм предметів важчих за прутень. Багато разів повторіть, що треба зробити, і простежте, що воно мале не побіжить до конкурентів, бо там платять на 200 гривень більше. 

Вони легко працюють віддалено, адже розвивалися з інтернетом. Однак так само легко можуть несподівано піти у творчу відпустку, на ретріт, тощо. Тому, приміром, міністр з надзвичайних ситуацій для мілленіалів – не найкраща посада.

Натомість, ними легко керувати. Мотивація, успішний успіх, коучі – це все з ними працює. Також завжди пам’ятайте, що вони не вміють працювати з великими текстами. Тому завдання ставте коротко, зрозуміло, чудово спрацює, якщо у вигляді мема чи просто з фотографією котика. Так, на бланку Київради. І, ні, ми не боїмося їх образити. Вони до цього місця все одно не дочитають.

Зображення з відео EnTV

Це безумовно чи не найцікавіше покоління Київради.

Було б. Якби не прийшли б зумери.

Покоління Z Київради

2000-2015 роки народження. Так, вони вже є серед депутатів.  Поки це найнебезпечніше покоління депутатів Київради. Взагалі не зрозуміло, як зумери опинилися у політиці, і чого хочуть. Причому, вони й самі не знають, чого хочуть. 

Вони народилися ледь не одночасно із Фейсбуком, зростали з Айфонами, вони не бачать сенсу з’їжджати від батьків, адже там гарний інтернет. У багатьох ще не було сексу з живою людиною. Але майже у всіх є власний бізнес. В Інтернеті. З непоганими прибутками. 

Соціологи кажуть – зумери не рішучі, не самостійні у реальному житті. Вони отримують інформацію з інтернету, часто не фільтруючи. Взагалі, в інтернеті цікавіше, тому вони найчастіше не надто уважно вивчають аналогову шкільну програму. Але добре знають, що мають права, і що їх не можна ображати. Саме так. Шеймінг, абьюз, хейтспіч, булінг – це винахід зумерів, аби не чіпали. 

Найвідоміший приклад зумера у світі – Грета Тунберг, до речі, де вона? У Київраді їх буквально двоє, тому пальцем показувати не будемо. 

Що варто пам’ятати, якщо працюєте із зумерами у сесійній залі Київради?

Терпіння вам. Отже записуйте. Спершу треба назвати це не нарада, а коворкінг. Потім – подбати про смузі. Бажано без глютену й лактози. А от алкоголь чи наркотики – зумерів взагалі не цікавлять, тому підхід до фуршету доведеться переглянути. 

Якщо ви випадково почали працювати із зумером – намагайтеся його не образити, не висмикуйте його з природнього середовища. Будьте готові, приміром, обговорювати відкати у тік-тоці, проводити голосування у клабхаузі. Якщо помітили зумера у сесійній залі – фотографуйте! У дикій природі вони майже не зустрічаються.  

Читайте також:

НАН: темпи зростання захворюваності на ковід залишаються високими