Главная Політика Вікіпедіки

Вікіпедіки

by Марія

Кожен депутат мріє про славу. Якщо ви думаєте, що соціальні мережі їм потрібні для спілкування з вами – ви помиляєтесь. 

Відколи у депутатів відмерли Однокласники – їм просто потрібен новий простір хизуватися фотографіями і “здобутками”. Недолюблені в дитинстві депутати заводять сторінки у всіх мережах. Але, власне, наскільки він амбіційний – можна дізнатися з того, чи є в нього сторінка у Вікіпедії. 

Ви здивуєтеся, коли дізнаєтесь, які депутати чи райради потрапляють на сторінки цієї публічної інтернет-енциклопедії.

Їм заздрять колеги, які ще не опанували цей скіл, і поспіхом також винаймають людину, яка напише “правильну” сторінку, пройде усі етапи узгодження, ще й буде оберігати від “правок”. Нині, аби подратувати одне одного, депутати навіть потай замовляють корекцію сторінки у Вікіпедії. Ба, навіть більше, – ви також можете зайти на сторінку будь-якого обранця, і запропонувати “свою версію”. Не дякуйте.

Хай воно як, а до недавнього часу Вікіпедія лишалася статусним хайтеком для депутатів. Але завжди наступає момент, коли хайтек стає хайтак. 

У мережі стрімко набирає популярність нова спеціалізована енциклопедія депутатів Київради. Створили її громадські активісти. Вони ж стрімко доповнюють досьє на чинних та колишніх представників столичної влади. І, здається, тут все виглядатиме не так рафіновано й пафосно, як хотіли б самі обранці. 120 персональних досьє на чинних київрадівців – це величезна праця.

Там є контакти, профілі у соцмережах, декларації, довідки про заробіток. Цим не здивуєш. Цікаво те, що зараз автори саме працюють на скандальними голосуваннями, сесіями, вчинками. Схоже, зарано депутати списали з рахунків громадських активістів. 

Найбільша користь нової енциклопедії – в тому, що там немає припущень чи особистих думок, як у замовних статтях, добре знайомих київським політикам. Всі тези містять підтвердження з офіційних джерел і, зокрема, мультиреєстру Clarity. 

“Це перевірена стаття. Якщо ви бачите тут непідтверджену інформацію, або викривлююче твердження, давайте це обговоримо” – йдеться на головній сторінці енциклопедії. І це чудовий парафраз відмовок самих чиновників. 

А найцікавіше автори залишили наостанок – у своїх соцмережах вони чесно попереджають… про фотографії. Тобто, єдиний спосіб, у який депутати можуть вплинути на вміст – це поміняти фото:

 “У меня нет задачи поставить вам плохое фото, мне достаточно ваших голосований. Скрины с выступлений в сессионном зале выбраны как основной вариант фото, потому что на фото с сайта большинство из вас очень сложно узнать, у многих этим фоткам лет по 10. Если вам очень не нравится скрин, который я вам поставила, у вас есть два варианта. Первый, тихий – пусть ваши помощники сделают подходящий вам скрин вашего свежего выступления в Киевсовете самостоятельно, пришлют его мне в мессенджере, укажут дату этого выступления и вежливо (!) попросят заменить фотку. Если он подойдет, скрин на скрин я заменю. Вариант второй – можно прислать мне вашу фотографию из сессионного зала, не скрин. Но тогда нужно будет какое-то обращение с указанием автора фотографии и пояснением, почему эта публикация не нарушает его авторские права (это обращение я положу на сайт в качестве пруфа)” 

Ви хотіли Вікіпедію? Ви отримали Вікіпедію. 

Звісно, як з будь-яким іншим інтернет-контентом, будуть численні спроби заблокувати новостворену енциклопедію. Але швидко це не буде. Депутати за натурою – жадібні й дурнуваті. На хакера в них грошей немає. А судячи з підходу, автори ідеї трохи знаються на тому, як своє творіння убезпечити. 

Отже ласкаво просимо у світ, де Київрада нарешті стане відкритішою.

Єгор Черній

related posts

Leave a Comment