Temperature icon

+4, хмарно

Затори: 2

dollar

26,85

euro

29,90

btc

$1 128 475,90

Новини

Бояться забудовників та каналізації: чому протестують жителі Княжичів. ЕКСКЛЮЗИВ

28 Жовтня 2021, Олеся

Бояться забудовників та каналізації: чому протестують жителі Княжичів. ЕКСКЛЮЗИВ

У селі Княжичі зведуть багатоповерхівки, землю відберуть та проведуть селом стоки міської каналізації – переконані жителі Княжичів, що виходять на протести під міськраду у Броварах. Мешканці села під Києвом забили на сполох коли на сесії у місті Бровари, з яким вони тепер в одній громаді, вирішили відмінити затверджений генеральний план населеного пункту. Кажуть, що ще до того, як в ході адміністративно-територіальної реформи село приєднали до ОТГ, було розроблено та погоджено генплан  Княжичів. У ньому визначили назви усіх вулиць, будинки, межі та призначення земельних ділянок. Проте тепер документ хочуть визнати недійсним. Чому ж об’єднання у громаду призвело до обурення селян?

ХАТА Є, А НА МАПІ – НЕ СТАНЕ

 «Я живу в районі, де ділянки роздавали в 1995-му році, минули роки, будувалась, дуже довго і важко тривало оформлення, дані внесли до генплану 2020 року. А тепер в Броварах хочуть повернутися до старого генплану села 2013 року, за яким мого будинка не існує. До об’єднання в ОТГ у 2020-му році у нас всі багатодітні, АТО-вці отримали землю. Тепер землі, які люди вже оформили під будівництво, перейдуть в ОТГ. Ні газ, ні світло ти не зможеш протягнути, не заплативши за новий план власної ділянки. У нас ласа земля – через ліс 7 кілометрів і ви вже в Києві, тому за неї б’ються», – каже Світлана Кочеткова.

Головна архітекторка Броварської громади, до якої входять села Княжичі та Требухів та Бровари, Світлана Батинчук заявляє – у процедурі затвердження генерального плану села Княжичі в 2020 році знайшли помилки – не в тих газетах опублікували новину про його появу, бо видання, де з’явились оголошення, розповсюджують поза селом, хоч за законом їх мали читати в кожній хаті, не вказано, як збільшиться кількість населення села завдяки дії нового генплану та що не там призначили землю на освітні заклади.

«Генплан-2013 збережеться надовго: він буде діяти рівно до тих пір, поки не буде розроблений принципово новий комплексний план просторового розвитку території громади. Його розробку розпочнуть вже найближчим часом, адже за законодавством він має бути готовим до 1 січня 2025 року», – каже Світлана Баринчук.  

Такі пояснення княжичани називають безглуздими та кажуть, що претензії не мають нічого спільного з адекватністю змісту та необхідністю вказаного документу.

«Аргументів обґрунтованих у них не було. А ті, що були, то не до генплану, а до процедури його прийняття. Начебто була порушена процедура, але довести це вони не можуть», – каже депутат Броварської міськради, житель Княжичів Руслан Фірсов.

Генеральний план с. Княжичі 2013 року без частини земельних ділянок та будівель

У мерії тим часом заявляють – що для того, щоб повернутися до генплану Княжичів 2013 року, замовляли його у розробника – ДП «Український науково-дослідний і проектний інститут будівництва «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД». Бо оригіналу на руках не мали, але вважають, що він кращий за новий.

«Якщо рішення про повернення до цього генплану ухвалять на засіданні міськради, будемо офіційно, за гроші, замовляти його повноцінну версію», – розповідає головна архітектор Броварської міськради.

ОБ’ЄДНАЛИСЬ – НЕ З ВЛАСНОЇ ВОЛІ ТА БЕЗ ФІНАНСОВОЇ ВИГОДИ

Адміністративно-територіальна реформа триває в Україні з 2015 року – саме тоді об’єднувались перші ОТГ, відбувалися вибори до них, а держава виділяла бюджетні кошти на їхній розвиток.  Проте до 2020 року село Княжичі не мало наміру ставати однією громадою з сусідніми Броварами. Лише коли ОТГ були «нарізані» рішенням уряду та внаслідок ухвалення відповідного законодавства, у другій половині 2020 року село Княжичі потрапило до нової громади та відбулися нові вибори. Значних коштів на цій, останній стадії утворення громад на їхній розвиток держбюджет не передбачав.

Сьогодні, коли рішення про долю села приймає не сільський голова, якого  обирали княжичани та знали особисто, а рада у Броварах та її голова – селяни обурюються. Тоді як у центрі ОТГ їм говорять: дуже не задоволені тим фактом,  що за пів року перед об’єднанням з Броварами Княжичі так швидко прийняли генеральний план.

Сільський голова Княжичів заперечує – перш ніж ухвалити документ, над ним працювали роками.

«Сім років йшло село до затвердження змін до Генерального плану від 2013 року. Врахували майже все, вислухали кожного, провели громадські слухання, включили до Генплану детальні плани не тільки території Лопутини і Кагатів, але й інших ділянок села. Щоб княжичани не витрачали власних коштів і не страждали від того, що їхні земельні ділянки навпіл ділить дорога. І місце під нову амбулаторію і дитячі садочки передбачили. Що виходить марно? Для княжичан Генеральний план села розкіш?», – каже Петренко.

НА ЗАХИСТ СВОГО СЕЛА ЛЮДИ ПЛАНУЮТЬ НОВІ ПРОТЕСТИ

Діалог міг би бути більш змістовним, якби на сесії у Броварах були присутні у більшій кількості мешканці села – переконані у Княжичах. Тому приходять до будівлі місцевої ради, аби впливати на рішення. Охорона – всередину не впускає – щоб не робили багато шуму та не порушували правила карантину.

Аби не дати міській раді Броварів ухвалити рішення не в інтересах села, княжичани планують виходити з новими протестами. Зараз збирають підписи на підтримку населеного пункту, уже мають більше 200. Також пишуть звернення та ведуть перемовини з депутатами-представниками 9-ти партій, що є у місцевій раді.

Підготувала Оксана Тупальська

Читайте також:

Олексій Король: Новий сквер Шолом-Алейхема на Рогнідинській буде унікальним