Temperature icon

+5, ясно

Затори: 2

dollar

26,25

euro

30,50

btc

$1 637 501,60

Новини

У Києві спіймали хакера, який взув сотні іноземних компаній на мільйони

04 Жовтня 2021, Богдан

У Києві спіймали хакера, який взув сотні іноземних компаній на мільйони

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури у рамках міжнародної спецоперації, проведеної Департаментом кіберполіції Національної поліції України та слідчими Нацполіції із залученням представників Інтерполу, Європолу, а також правоохоронних органів Франції та США викрито 25-річного хакера, причетного до здійснення вірусних атак на понад 100 іноземних компаній.

“У ході слідства встановлено, що громадянин України розповсюджував шкідливе програмне забезпечення з метою подальшого вимагання грошових коштів у іноземних компаній за відновлення даних. Вірусне програмне забезпечення потрапляло у комп’ютерні системи корпорацій шляхом зламу програми для віддаленої роботи користувача із комп’ютером, а також через спам-розсилку. Після потрапляння у комп’ютерні системи вірус здійснював шифрування даних, за відновлення доступу до яких з компаній вимагалися грошові кошти”, – ідеться у повідомленні.

За даними слідства, внаслідок кібератак постраждали понад 100 іноземних компаній, серед яких відомі світові енергетична і туристична компанії, а також розробники техніки, яким завдані збитки на суму понад 150 млн доларів США.

“Ідентифікувати українського хакера вдалося в ході міжнародної поліцейської операції. Як встановили правоохоронці, чоловік мав спільника, який допомагав виводити гроші, здобуті злочинним шляхом”, – заявили у прокуратурі.

Читайте також:

Хочете тепла – відішліть ревізорів: “Київтеплоенерго” просить закруглятися з перевірками