Temperature icon

+5, ясно

Затори: 2

dollar

26,25

euro

30,50

btc

$1 637 501,60

Новини

«Схеми»: Крищенко допоміг захопити острів та дамби у столиці. У КМДА цю інформацію спростовують

24 Вересня 2021, Cветлана

«Схеми»: Крищенко допоміг захопити острів та дамби у столиці. У КМДА цю інформацію  спростовують

Як стверджують журналісти, в Києві низка причалів і дамб на Дніпрі та Оболонський острів площею у майже 150 тисяч квадратних метрів завдяки Нацполіції перейшли в руки столичного юриста-бізнесмена Костянтина Бойка.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».

Йдеться про такі об’єкти:

  • причал поліцейської бази відпочинку «Динамо» на Київському морі під Вишгородом;
  • мальовничий вихід до берега на Дніпрі у селі Витачів в Обухівському районі;
  • причал річкового порту у селі Трипілля також в Обухівському районі;
  • вихід до берега в одному з садових товариств у заплаві Дніпра у дачному районі столичних Осокорків;
  • дамба на озері Алмазному на Троєщині;
  • вихід до води на Рибальському острові в районі вулиці Набережно–Хрещатицької;
  • причал на Оболоні, який використовують любителі вітрильного спорту та учні спортивної школи олімпійського резерву;
  • дамба півострова, яка огинає затоку Собаче гирло.

Як з’ясувалося, у 2018 році киянин Костянтин Бойко заявив у поліцію, що знайшов «загублені майнові права» на причал на Оболоні. Після цього він повідомив в органи, що така ж ситуація склалася ще на 16 об’єктах, розташованих у Києві та на околицях столиці.

Бойко заявив до поліції як представник Ольги Лук’янцевої ДовідкаПартнер з розвитку Спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву на Оболоні в Києві., яка скаржилася на крадіжку майна у школи, але згодом поліція перекваліфікувала провадження у самовільне будівництво на захопленій ділянці. Бойко ж представився їй адвокатом і похизувався звʼязками в правоохоронних органах. Як з’ясувалось пізніше, він «працював надалі з поліцією» уже без відома Лук’янцевої.

Так, він запропонував себе у ролі зберігача «загублених майнових прав» на 16 гідротехнічних споруд. Після цього він отримав лист за підписом слідчої поліції Києва Ольги Момот, у якому вона передала йому на зберігання майнові права на ці об’єкти.

«Схеми» ж зазначають, що виявили зв’язки Бойка, які ведуть до колишнього керівника київських поліцейських, — Андрія Крищенка.

У КМДА заявляють, що всі острови Києва перебувають у власності громади столиці й ніколи не передавалися у приватну власність, оскільки це неможливо згідно з законом.

«А щодо гідроспоруд, які, за інформацією ЗМІ, були передані у приватну власність, звертаємо увагу, що системності набуває робота «чорних реєстраторів». Тому міська влада звертається до правоохоронних органів активізувати боротьбу з «чорними реєстраторами» і перевірити інформацію, оприлюднену журналістами», — зазначають в КМДА.

Сам Андрій Крищенко, якого напередодні призначили заступником глави КМДА, у розслідуванні не захотів дати коментар, однак пізніше прокоментував матеріал у соціальних медіа.

«Я звернуся в Національне антикорупційне бюро України в максимально стислі терміни провести повну і неупереджену перевірку інформації, викладеної журналістами, з подальшим оприлюдненням її результатів», — зазначив колишній глава поліції Києва.

Читайте також:

Розкрадання 2 млн грн на ремонті столичних шкіл: прокуратура провела обшуки