Temperature icon

+5, ясно

Затори: 2

dollar

26,25

euro

30,50

btc

$1 637 501,60

Новини

Прокуратура: на будівництві Подільського мосту вкрали 150 млн гривень

10 Жовтня 2021, Cветлана

Прокуратура: на будівництві Подільського мосту вкрали 150 млн гривень

Прокуратура оголосила підозру в розкраданні 150 мільйонів гривень під час будівництва Подільського моста керівництву комунального підприємства, генпідряднику і підрядникам.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури на сторінці в Facebook.

“Подільською окружною прокуратурою міста Києва… в рамках кримінального провадження за фактом привласнення коштів територіальної громади та службової недбалості при здійсненні будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро повідомлено про нові підозри першому заступнику керівника КП “Дирекція з будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва”, керівнику генпідрядної організації, а також вручено повідомлення про підозру двом керівникам підрядних організацій (ч. 5 ст.191, ч. 2 ст. 367 КК України)”, – йдеться в повідомленні.

Встановлено, що у квітні 2017 року, між КП “Дирекція з будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва” та генпідрядником було укладено договір генпідряду на виконання робіт на об’єкті: “Будівництво Подільського мостового переходу через р. Дніпро в м.Києві”. Для виконання цього договору в листопаді 2019 року генпідрядник залучив підрядні організації для нібито надання послуг з використання найманої нестандартного обладнання з операторами (машиністами та допоміжним персоналом), включаючи переміщення важких вантажів і інші додаткові послуги.

Протягом 2020 року, на підставі підписаних актів здачі-приймання виконаних робіт з бюджету було перераховано кошти на загальну суму близько 148 млн грн. Виконання робіт на вищевказану суму не підтверджується документально і фактично, стверджують в прокуратурі.

Протягом серпня-листопада 2020 року, між замовником будівництва, генпідрядником і підрядниками складені та підписані акти приймання виконаних робіт по влаштуванню антикорозійного захисту металевих елементів несучих конструкцій прогонової споруди мосту. Але згідно з висновком експертів, обсяги і вартість виконаних робіт не відповідають відомостям, зазначеним в документах. Сума завищення складає близько 1,8 млн гривень.

У відомстві нагадали, що 16 серпня 2021 року вищезазначеним керівнику КП і генпідряднику було повідомлено про підозру ч. 2 ст. 367 КК України і ч. 5 ст. 191 КК України, відповідно, через завищення вартості робіт з фарбування прогонових плит Подільського моста на суму понад 4,5 млн гривень.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Читайте також:

Перевір чи твій сусід не педофіл! В Україні почав діяти відповідний реєстр