Temperature icon

+3 вітряно

Затори: 1

dollar

27.29

euro

31.00

btc

$56 444

Новини

У Києві підвищать вартість проїзду у транспорті

16 Листопада 2021, Cветлана

У Києві підвищать вартість проїзду у транспорті

У Києві підвищать вартість проїзду. Одна поїзда у метро, трамваї, тролейбусі та автобусі буде коштувати 20 гривень, а з карткою киянин — 12 гривень. Нові тарифи планують запровадити з 1 січня 2022 року.

Про це у вівторок повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. Тобто проїзд підвищиться більше ніж удвічі.

Одна поїздка у комунальному транспорті (метрополітені, трамваї, тролейбусі, автобусі) коштуватиме 20 грн у разі придбання разового квитка. У разі оплати «Картою киянина» – 12 грн.

При поповненні електронного квитка вартість поїздки у комунальному транспорті становитиме від 15 до 20 грн. 15 грн – при покупці 50 поїздок, 20 грн – при покупці 1-9 поїздок.

Одна поїздка за проїзним квитком коштуватиме від 14,20 грн в залежності від типу проїзного. Також залишаються в обігу проїзні квитки на 24, 48 та 72 години.

Причинами для підвищення влада Києва назвала зростання вартості складових тарифу, індексу споживчих цін, мінімальної зарплати та середньої заробітної плати, розміру тарифу на електричну енергію, а також вартості дизельного пального.

– За розрахунками КП «Київпастранс», економічно обґрунтований тариф у наземному транспорті сьогодні становить 22,30 грн. За розрахунками КП «Київський метрополітен», обґрунтований тариф у метро – 22 грн, – наголосив Микола Поворозник.

Кияни мають можливість придбати заздалегідь поїздки за ціною 6,50 грн та деякий час користуватися комунальним транспортом за старими цінами, зазначив представник КМДА.

За процедурою підвищення тарифів сьогодні розпочнуться громадські обговорення у форматі електронних консультацій, які триватимуть 15 днів.

Читайте також:

Чи уникнути киянам подорожчання транспорту в рази? СПЕЦРЕПОРТАЖ