Temperature icon

-6, хмарно

Затори: 1

dollar

28,20

euro

31,80

btc

$33 979,70

Новини

Земельні питання на сесії Київради: де чекати нових забудовників. СПЕЦТЕМА

10 Грудня 2021, Олеся

Земельні питання на сесії Київради: де чекати нових забудовників. СПЕЦТЕМА

На сесії Київради 9 грудня розглянули ряд резонансних питань, які стосуються земельних проблем у Києві та конфліктів з забудовниками. Також голосували за  Бюджет Києва-2022, зокрема його розділ який стосується землі та землекористування у столиці.

ЖК ЗАМІСТЬ ТРЦ «ПОЛЯРНОГО» НА МІНСЬКОМУ МАСИВІ

Під час засідання було озвучено вимогу жителів Мінського масиву, які виступають проти того, щоб на місці ТРЦ «Полярного» не зводили 5 житлових висоток. У Єдиній державній електронній системі в сфері будівництва зареєструвався забудовник ООО «Інтеграл-Буд». Мешканцями зібрано 6 тисяч підписів під петицією на сайті Київради про заборону знесення ТРЦ та початок будівництва.

Петицію підтримала КМДА та перенаправила на комісію з резонансних забудов. Доповідь за результатами засідання комісії попросили заслухати під час сесії Київради 16 грудня.

ЖК «РІДНЕ МІСТО»

Інвестори, які вклали свої гроші у майбутні квартири на Качалова, 40 не можуть дочекатися, поки їхній будинок здадуть в експлуатацію. ЖК «Рідне місто» мали здати ще в 2018 році, але він досі «підмерзає».

Будівництво неодноразово призупинялося з причини незадовільної організації робіт забудовником, неузгодженої технічної документації. Не зданий в експлуатацію будинок був покинутий без охорони,  інвестори за власний кошт організували охорону будинку від мародерів та встановлення відеокамер, а також погодилися оплачувати опалення будинку, щоб запобігти його руйнуванню та псуванню обладнання.  

Інвестори хочуть отримати сертифікат будинку та гарантійний лист  із вказанням терміну введення в експлуатацію, електроенергію на постійній основі замість тимчасового ТП та компенсацію від забудовника за зрив терміну здачі в експлуатацію. Тепер люди просили про призначення зустрічі з головою КМДА – її мають у найближчі тижні організувати депутати.

«ЕКОПАРК ОСОКОРКИ»

До порядку денного було включено питання, яке передбачає передачу під забудову «Екопарку Осокорки». У ЗМІ повідомляли, що підписи за розгляд вказаного питання начебто збиравли в екологічній комісії. Забудовник – українсько-литовської девелоперської компанії з головним офісом у Києві Stolitsa Group. Однак проект з розгляду зняли – спочатку буде створено комісію, куди увійдуть зацікавлені депутати та фракції.

Нині на території Осокорків залишаються недобудованими житлові комплекси між озерами Тягле та Небреж ЖК «Патріотика на озерах». Їх залишив на території збанкрутілий восени 2020 року банк «Аркада» (після нього замерзли столичні ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах»).

Добудувати ЖК у квітні 2021 року пообіцяла будівельна компанія Stolitsa Group та підписала меморандум про це з КМДА, у якому йдеться і про створення екопарку. ГО «Екопарк Осокорки» та місцеві мешканці, виступають проти забудови.

ЗЕМЕЛЬНА ПРОБЛЕМАТИКА У БЮДЖЕТІ КИЄВА 2022

У бюджеті на 2022 рік у Києві закладено 152,9 млн грн на проведення інвентаризації земель міста, організацію землеустрою та ведення земельного кадастру міста, які буде здійснювати Департамент земельних відносин КМДА. Кошти мають надійти на реалізацію заходів Міської цільової програми використання та охорони земель Києва на 2022-2025 рр.

Закладено у бюджеті на наступний рік і кошти на будівництво квартир пільговим категоріям за програмою «Доступне житло» між вул. Жулянською та Чабанівською та на Жулянській у Голосіївському районі, а також в рамках реконструкції на бульв. Кольцова у Святошинському районі та на реконструкції складів під багатоповерхову забудову на вул. Качалова у Солом’янському районі.

Відповідно до звіту КМДА у 2021 році бюджет Києва отримав понад 4 млрд грн земельного податку та орендної плати за землю.   

Зі спецфонду планувалося у цьому році освоїти 66,6 млн грн на проектування, реставрацію та охорону пам’яток архітектури. З них освоїли лише 17,7 млн грн (26,6%).

Також у спецфонді бюджету 2021 було передбачено 3,8 млн грн, передбачених на обслуговування пільгових кредитів наданих громадянам на будівництво, придбання чи реставрацію житла. З них освоїли 2 млн грн (54,6%). Також було передбачено 300 тис грн на здешевлення іпотеки – проте видатки не проводились.

Підготувала Оксана Тупальська

Читайте також:

На трасі Київ-Одеса загинули водій та троє пасажирів