Temperature icon

-6, хмарно

Затори: 1

dollar

28,20

euro

31,80

btc

$33 979,70

Новини

Як отримати тисячу за вакцинацію: покрокова інструкція

13 Грудня 2021, Cветлана

Як отримати тисячу за вакцинацію: покрокова інструкція

Крок 1. Зробити вакцину

Для того, щоб претендувати на отримання виплати, вам потрібно отримати обидві дози будь-якої схваленої в Україні вакцини. Цього року гроші обіцяють виплачувати з 19 до 29 грудня. Тому, якщо на сьогодні у вас є лише одна доза, вам потрібно орієнтовно до 27-28 грудня встигнути отримати друге щеплення.

Крім того, варто враховувати, що на виплати можуть претендувати лише повнолітні громадяни України, яким виповнилося 18 років. Тобто ті, кому ще немає 18, мають чекати повноліття.

Крок 2. Встановити чи зареєструватися в «Дії»

Ті, хто вже реєструвався в «Дії», можуть переходити до наступного кроку. Але якщо у вас не буде цієї програми, то без неї отримати виплату поки не вдасться.

Для того щоб зареєструватися в «Дії», вам потрібні будуть смартфон або комп’ютер з доступом в інтернет. Для реєстрації з комп’ютера за посиланням https://diia.gov.ua/ заходьте на портал «Дія» та натискаєте кнопку «зареєструватися». Якщо ж у вас є смартфон, то завантажуйте програму з Play Market або Apple Store. Далі слідуйте інструкціям. Для успішної реєстрації вам знадобиться картка одного з банків, який дозволяє своїм клієнтам ідентифікувати себе через сервіс Bank ID (ПриватБанк, Ощадбанк, Монобанк, Райффайзен, Альфа-банк та багато інших надають цю послугу) або потрібно мати цифровий підпис.

Інструкція, як авторизуватись у «Дії» через Bank ID, доступна тут. Якщо ви хочете оформити цифровий підпис, то інструкцію можна прочитати тут.

Все це виглядає досить складно, але варто зазначити, що на практиці виявляється простіше. Проте люди похилого віку з цим можуть не впоратися. Тому бажано, щоб їм допомогли з реєстрацією діти чи онуки.

Якщо ви не хочете або не можете зареєструватися в Діі, то вам доведеться почекати. В уряді обіцяють розробити спеціальний механізм виплат тим, хто не зареєстрований у цій системі, орієнтовно до середини 2022 року.

Крок 3. Згенерувати сертифікат з вакцинації

Після того, як ви отримаєте доступ до “Дії”, вам потрібно згенерувати в ньому сертифікат про вакцинацію. Робиться це у кілька кліків, і найчастіше можна зробити одразу після другої дози вакцинації. У автора сертифікат згенерувався протягом години після щеплення. Детальну інструкцію читайте тут.

У Мінцифри кажуть, що у разі виникнення проблем із сертифікатом варто звернутися до одного з центрів підтримки користувачів. У Києві, наприклад, точку підтримки для клієнтів «Дії» відкрили безпосередньо у пункті масової вакцинації у МВЦ на Лівобережній. Іншими словами, відразу після щеплення, поки ви сидите і чекаєте на реакцію організму, можна спробувати згенерувати сертифікат у смартфоні, а якщо не вдасться це зробити, то можна звернутися до фахівців.

Крок 4. Відкрити спеціальний рахунок у банку

Вже зараз можна спробувати відкрити спеціальний рахунок та картку в одному із шести акредитованих урядом банків. У програмі братимуть участь: Monobank, Альфа-Банк, А-Банк, ПриватБанк, Укргазбанк, Ощадбанк. Згодом уряд обіцяє підключити й інші банки.

При цьому отримати виплату на вже існуючу картку якогось із цих банків не можна. Обов’язково потрібно відкривати нову карту. Якщо ви товаришуєте з технікою, то зробити це можна дистанційно через банківську програму. Схема приблизно однакова у всіх банків, тому розглянемо її на прикладі ПриватБанку, який опублікував таку інструкцію для клієнтів:

– Для оформлення такої картки в Приват24 потрібно зайти у вкладку «Гаманець», натиснути меню «Додати» та вибрати картку «еПідтримка», – повідомили у банку. – Після підписання заяви на відкриття карти залишиться натиснути кнопку, щоб надіслати дані до «Дії».

Монобанк уже запустив можливість оформлення таких карток 9 грудня. Для цього клієнтам потрібно оновити програму та у верхньому меню «вибір карток» натиснути на кнопку «Відкрити картку». Далі треба вибрати картку «єПідтримка». У банку обіцяють, що відкрити картку також можна буде із повідомлення у виписці, яке отримають клієнти.

Якщо у вас немає можливості користуватися системою інтернет-банкінгу, то вам потрібно буде звернутися до відділення одного з вищезгаданих банків, щоб написати заяву на відкриття рахунку та випуск картки.

Крок 5. Вказати дані картки у «Дії»

У Мінцифри обіцяють, що подати заявку на виплату можна буде з 13 грудня. Щоправда, весь наступний тиждень система працюватиме у тестовому режимі та можливі збої у роботі. Офіційно заяви на виплати можна буде подавати з 19 грудня. Знову ж таки для цього потрібен буде комп’ютер або смартфон із додатком «Дія», який потрібно буде оновити до останньої версії. Там з’явиться кнопка, яка дозволить вказати номер рахунку чи картки, яку ви відкрили в одному з банків.

В уряді кажуть, що на обробку даних може знадобитися близько 2 діб. Щоб отримати кошти цього року, слід подати заявку до «Дії» до 29 грудня.

Крок 6. Витратити гроші

За умовами програми віртуальна або реальна картка з виплатами діятиме 4 місяці з дня отримання коштів. За цей час вам доведеться визначитися, як розпорядитись сумою.

В уряді кажуть, що тисячу за вакцинацію можна буде витратити на безготівкову оплату послуг у сфері культури, фізичної культури та спорту, внутрішніх пасажирських перевезень залізничним та авіаційним транспортом, а також придбання книг у книгарнях на території України.

При цьому в уряді наголошують, що зробити покупку можна буде саме у тих магазинах чи точках сфери послуг, які зареєстровані у певних категоріях бізнесу.

– Кожен бізнес має свій МСС-код, він видається банком та вказує на категорію, в якій надаються послуги, – пояснюють на порталі «Дія». – Розрахуватися тисячею гривень можна лише за певну категорію товарів. Оплата пройде, якщо ви придбаєте послуги чи товари того бізнесу, чий МСС схвалив Кабмін. При цьому оплата не буде, якщо бізнес зареєстрований в іншій категорії. Тобто, наприклад, ви зможете придбати книги у книгарні, але не зможете придбати їх у продуктовому магазині або на заправці.

Швидше за все, найближчим часом самі торгові точки повісять оголошення, що вони дозволяють витратити «вакцинаційну тисячу».

Читайте також:

На трасі Київ-Одеса загинули водій та троє пасажирів