Temperature icon

+3 вітряно

Затори: 1

dollar

27.29

euro

31.00

btc

$56 444

Новини

Мега-кладовище з крематорієм під Києвом скасовується

11 Жовтня 2021, Богдан

Мега-кладовище з крематорієм під Києвом скасовується

Голова Київської ОДА скасував розпорядження голови Бориспільської РДА від 20 жовтня 2020 року про затвердження детального плану території в межах Вішеньковского сільради. Детального плану передбачалося будівництво скандального меморіального комплексу на 250 га з крематорієм на території нинішніх Золочівської та Горської громад.

Нагадаємо, що цим детальним планом території передбачалося створення скандального об’єкта в Бориспільському районі. Так, в кінці вересня на Бориспільщині місцеві жителі Золочівської та Горської громад підняли бунт навколо проекту будівництва мегакладовища з крематорієм в межах сіл Петропавловське і Мартусівка. Йшлося про створення крематорію на 100 щоденних спалювання і кладовища площею в 250 га.

Жителі одноголосно виступали проти появи такого об’єкта біля їхніх будинків, заявляючи про загрозу екологічної катастрофи і транспортного колапсу. Займатися кладовищем за планами мало районне СКП “Стреліція”.

Можливе будівництво мегакладовища стало найбільш обговорюваною темою. Проводилися численні зустрічі на різних рівнях влади, відбулося позачергове засідання Бориспільської райради в ході якого ліквідували КП “Стреліція”.

Також, беручи до уваги суспільний резонанс, глава Бориспільської РДА скасував скандальне розпорядження свого попередника. Однак, активісти тоді не повірили владі і допускали, що вказане розпорядження було підписано з порушенням процедури, що створювало ризик відновлення будівництва кладовища. У Бориспільської ж РДА наполягали на тому, що підписаний документ має законну силу.

Читайте також:

Чи уникнути киянам подорожчання транспорту в рази? СПЕЦРЕПОРТАЖ