Temperature icon

+3 вітряно

Затори: 1

dollar

27.29

euro

31.00

btc

$56 444

Новини

Експрес-тест на ковід: чи довіряти?

14 Листопада 2021, Cветлана

Експрес-тест на ковід: чи довіряти?

Сьогоднішня світова практика показує: якщо людина не хоче вакцинуватися від коронавірусної інфекції з якихось своїх причин, то альтернативою їй пропонується проходити тестування кожні 3-4 дні. За власний кошт, зрозуміло. Інакше потрапити на роботу їй буде вкрай проблематично – роботодавці у багатьох країнах виставили таку умову: потрапляєш на роботу або з сертифікатом про вакцинацію, або з довідкою про тестування. Не хочеш? Ідеш у неоплачувану відпустку додому.

Тому відносно недорогий експрес-тест може бути тимчасовим виходом. Головне – дотримуватися всіх необхідних правил підготовки до тестування: за кілька годин до здачі біоматеріалу не їсти, не пити, не курити, не жувати жуйку, не користуватися краплями в ніс, не полоскати горло.

І що важливо, позитивні результати експрес-тесту мають бути підтверджені результатами ПЛР-тесту, який призначається відразу після позитивного вердикту. Діагноз за експрес-тестом не поставить жоден лікар – ні в Україні, ні в будь-якій іншій країні.

Лікарі почали оцінювати експрес-тести об’єктивніше, ніж на початку пандемії. За цей час було проведено десятки досліджень, розроблено нові препарати для тестування, відповідно, їхня ефективність покращилася.

– Згадаймо, як усе починалося. Ми ж виявилися не готові до пандемії коронавірусу, тому в хід пішло все, що було, у тому числі недопрацьовані, недосліджені методи виявлення заражених людей. Які були тести – тими й перевіряли. “Ефективність у них була досить низька в порівнянні з ПЛР-тестуванням, але вся справа в різних методах визначення хвороби в організмі”, – розповів сімейний лікар Михайло Боровицький. – Минув час, ми винайшли вакцину від ковіда, якісь ліки, удосконалили системи тестування. Звичайно, 100-відсоткову гарантію не всякий ПЛР дасть, що вже говорити про експрес-тести… Я сумніваюся і в їхній 97% гарантії. Але по-перше, експрес-тест швидко показує – так/ні. На ранній стадії захворювання експрес-тест взагалі працює добре. По-друге, не всі можуть підняти себе та понести на дорогий ПЛР-тест, тоді як експрес-тести можна робити вдома, їх в аптеках повно. По-третє, чим раніше людина виявить у себе коронавірус і почне лікування, тим більше шансів, що вона перенесе його нормально, як грип.

За словами Боровицького, позитивний результат експрес-тесту має бути підтверджений ПЛР-аналізом, тоді людина отримає необхідне лікування.

– І ще раз: ПЛР-тести ми робимо, маючи якісь симптоми хвороби або після контакту із зараженим. Це може бути раз на місяць чи на рік чи взагалі ніколи. Експрес-тести ми можемо робити хоч щодня та вихопити хворобу на ранній стадії. До речі, сучасні швидкі тести можна застосовувати у безсимптомних носіїв коронавірусу. Тож кожен, хто дбає про своє здоров’я, повинен періодично проходити експрес-тест, хоча б у домашніх умовах. Нічого поганого в цьому немає, і це не даремно витрачені гроші, а скоріше, ваша страховка, – переконує медик.

Читайте також:

Чи уникнути киянам подорожчання транспорту в рази? СПЕЦРЕПОРТАЖ