Temperature icon

+5, ясно

Затори: 2

dollar

26,25

euro

30,50

btc

$1 637 501,60

Новини

Марш рівності-2021 в Києві минув спокійно

19 Вересня 2021, Богдан

Марш рівності-2021 в Києві минув спокійно

У Києві пройшов Марш рівності-2021. Заходи у центрі міста пройшли без порушень правопорядку. Про це повідомляє  прес-служба поліції.

Безпеку громадян забезпечували працівники усіх структурних підрозділів, у тому числі поліція діалогу, кінологи і вибухотехніки, працівники ДСНС України , військовослужбовці Нацгвардії. Жодних правопорушень не зафіксовано, повідомили у поліції.

“Заходи пройшли без порушень, наразі всі заплановані акції завершилися. Поліцейські продовжують забезпечувати публічну безпеку та порядок на вулицях Києва”, – йдеться у повідомленні.

Посли Великобританії, Швеції і Нідерландів взяли участь в Марші рівності в Києві

Марш рівності в Києві своєю участю підтримали посли не менше трьох західних держав: посол Великобританії Мелінда Сіммонс, посол Швеції Тобіас Тіберг і посол Нідерландів Йоханнес де Мол. Всі вони розповіли Радiо Свобода про те, чому взяли участь у ході на захист прав ЛГБТ.

«Мені важливо бути тут, тому ЛГБТК + спільнота в Україні досить мало. І вони прагнуть до тих речей, які важливі для сучасної демократії. Тому найважливіше, що всі ми можемо зробити, це прийти сюди і висловити свою підтримку », – сказала посол Великобританії Мелінда Сіммонс.

Вона додала, що вважає правильним те, що посли іноземних держав підтримують Марш рівності, адже «це важливо для українців, вони просять рівні права. А ми тут тільки для того, щоб підтримати це ».

Фото: Олександр Хоменко / hromadske

Посол Тобіас Тіберг зазначив, що Швеція підтримує прийняття законопроекту №5488, який передбачає покарання злочину на грунті нетерпимості до ЛГБТ + і іншим групам. Учасники Маршу рівності вимагають від парламенту прийняти цей законопроект.

«Наша політика полягає в тому, що Швеція чітко підтримує прийняття законопроекту про злочини на грунті нетерпимості. Ми працюємо з партнерами, громадянським суспільством, нашими партнерами в Раді і ведемо дискусії про те, чому це важливо. Про те, чому злочини на грунті ненависті – це не просто хуліганство, злочини на грунті ненависті – це інше, це набагато серйозніше. І кожна демократична країна повинна активно на це реагувати », – прокоментував посол Швеції.

Свою підтримку висловив і посол Нідерландів в Україні Йоханнес де Мовляв: «Україна – молодець як країна, адже робить хороші кроки вперед. Як посольство ми також беремо участь в прайдах в Харкові і Одесі ».

Фото: Олександр Хоменко / hromadske

У посольстві США в Україні повідомили, що працівники диппредставництва і їх сім’ї взяли участь у Марші рівності в Києві.

Поліція Києва повідомила, що Марш рівності в центрі міста 19 вересня відбувся без порушень.

Організатори маршу заявили про сім тисяч учасників. За словами кореспондента Радiо Свобода, на інший акції, в якій брали участь представники праворадикальних та релігійних організацій, було близько 200 учасників.

Акції були розділені і проходили під посиленою охороною.

У минулому році «Марш рівності» в Києві через коронавирусной пандемії проводили в форматі онлайн.

Читайте також:

Хочете тепла – відішліть ревізорів: “Київтеплоенерго” просить закруглятися з перевірками